'; Karbist välja: kompaktne ning võimekas Panasonic Lumix DMC-GF6 hübriidkaamera - Photopointi ajaveeb

Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Karbist välja: kompaktne ning võimekas Panasonic Lumix DMC-GF6 hübriidkaamera

Panasonic Lumix GF6_013

Hübriidkaamerad on teinud läbi võrdlemisi suure arengu oma evolutsiooni jooksul. Esimesed neist olid ju seadmed, mida fotograafid kohe kuidagi tõsiselt võtta ei tahtnud – ei pakkunud need ju suurt kompaktsust ega ka paindlikkust. Tuleb tõdeda, et viie aastaga on toimunud väga suured arengud ning hübriidkaamerad on tõsised konkurendid peegliga suurematele vendadele ning Panasonic DMC-GF6 ei ole selles osas erand. Sõltumata sellest, mida arvata peegelkaamera-hübriidkaamera võrdlusest ning nende omavahelisest konkurentsist, on DMC-GF6 kaamera, mis üritab ka teistele hübriidkaameratele nagu näiteks Canon EOS M 964.82€, Sony NEX-3N, Sony NEX-5R või Olympus PEN Lite E-PL5, koha kätte näidata. Neil kõigil on omad eelised ning ka puudused. Samas täna keskendume hoopis Lumix DMC-GF6 lähemalt uurimisele.

Panasonic Lumix DMC-GF6 on hübriidkaamera, kus on suurimat rõhku pandud kompaktsusele ning kasutamismugavusele, samal ajal hoides seadme pilditegemise võimekust  kõrgel. Võib öelda, et paberi peal ilusate numbritega kaamera suudab üllatada ka kätte võttes ning ei jäta hätta ka raskemates oludes. Nüüd aga asume kaamera kallale.

Panasonic Lumix GF6_004

 

Mõned tähtsamad parameetrid

  • 16 megapiksliga Live MOS sensor, Four Thirds mõõtu (17,3 × 13 mm)
  • Venus Engine pildiprotsessor, uuendatud müraeemaldusalgoritmid
  • Light Speed AF – teravustamise kiirust võib lugeda millisekundites
  • 3.0″ kallutatav ning puudutustundlik (capacitive) ekraan. 1040000 pildipunkti
  • Filmib Full HD videoklippe 1920 x 1080 pikslit (50i, 25p). Jätkuv teravustamine filmirežiimil
  • Sensori tundlikkus ISO 160 – 25600
  • Kuni 20 kaadrit/sek sarivõte
  • WiFi IEEE 802.11 b/g/n (Infrastructure mode), NFC (NFC-F)
  • Erinevad digifiltrid, automaatne panoraamvõte

Panasonic Lumix GF6_008

Karbis on kaasas kõik vajalik: Panasonic Lumix DMC-GF6, pildil koos  LUMIX G X VARIO PZ 14-42mm f/3.5-5.6 ASPH. / POWER O.I.S. objektiiviga, liitiumaku DMW-BLG10, akulaadija, USB kaabel, kaamerarihm ning kasutusjuhendid koos tarkvaraga.

Panasonic Lumix GF6_010Panasonic GF6 juures on kasutusel Micro Four Thirds bajonet. Loomulikult on see kaamera ühilduv ka vanemate Four Thirds bajonetiga objektiividega läbi vaheadapteri. Antud kaamera sisse pakitud Live MOS tüüpi Four Thirds mõõduga sensor koos oma pildiprotsessoriga pakuvad üllatavalt head pildikvaliteeti. Panasonicu sõnul on müraeemaldus ning pildikvaliteet viidud täitsa uuele tasemele. Põgusal kokkupuutel selle kaameraga võis täitsa nõus olla eelneva väitega – üllatavalt ilusaid pilte tegi kaamera ka kehvemates valgusoludes.

Antud komplektis kaasas olev objektiiv, LUMIX G X VARIO PZ 14-42mm f/3.5-5.6 ASPH. / POWER O.I.S., on pildistabilisaatorgia ning suumimehhanism on lahendatud mootoriga. See tähendab seda, et alustav filmihuviline saab suumida sujuvalt ning anda enda filmilõikudele mõnusad üleminekud ühelt vaatenurgalt teisele.

Panasonic Lumix GF6_009_450 Panasonic Lumix GF6_016_450

DMC-GF6 põhja all on luuk, mille alla on peidetud nii aku kui ka mälukaart. Aku vastupidavus on ~340 kaadrit CIPA standarttesti järgi, jäädes selliseks harju keskmiseks. Paremal küljel asuva luugi taha on peidetud nii USB pesa arvutiga ühendamiseks kui ka miniHDMI väljund pildi kuvamiseks suuremal ekraanil.

Panasonic Lumix GF6_029

Tagumine külg on sel kaameral hoitud võrdlemisi puhtana suuresti tänu puutetundlikule ekraanile, mis nii mõnegi funktsiooni ära katab. Keskse neljasuunalise nupukomplekti ümber olev rõngas on pööratav ning toimib valikurattana. Sarnaselt teistele Panasonicu kaameratele toimib allservas olev Q.menu nupp otseteena erinevatele pildistamisparameetritele, sõltuvalt kasutatavast režiimist. Kõik funktsioonid on loogiliselt ära paigutatud nuppude ja menüüde alla ning parameetrite muutmisega ei tohiks kellelgi probleeme tekkida.

Panasonic Lumix GF6_024

Kaamera ülemisel küljel on samamoodi kõik lihtne ja loogiline. Valikurattal on olemas klassikalised automaatrežiimid, mida tänapäeval tahetakse pigem manuaalrežiimideks nimetada (P, S, A režiim) ning täismanuaalne võtterežiim. Lisaks saab salvestada kahte kasutajaseadet funktsioonide C1 ja C2 alla. Märk, et tegu on suunatud ka suuresti videoga tegelevale kasutajale, on manuaalse videorežiimi juures. Selles asendis saab kasutaja kõik parameetrid ise paika panna. Muudeks juhtudeks on olemas eraldi videosalvestuse nupp, mis toimib sõltumata kasutusel olevast režiimist – filmima hakkab sellegipoolest. iA nupp toimib sarnaselt punasele videosalvestusnupule – tehakse foto kiirelt täisautomaatikaga. Viimase põlvkonna Panasonicu kaamerad on esimesed, mil on lahendatud ka panoraamvõtte võimalus mugavalt. Sarnaselt juba aastaid Sony sees kasutusel olevale Sweep Panorama funktsioonile suudab Panasonic ise pildi kiirelt kokku panna.

Panasonic Lumix GF6_022Panasonic Lumix GF6_020

Vähe sellest, et ekraan on puutetundlik, on see ka kallutatav. Seda saab kallutada nii ette kui ka taha või teha lausa 180° pöörata ning pildistada iseennast. Üksinda reisil käies saab vähemalt endast ilusa portreepildi nüüd valmis teha.

Vasakul küljel on olemas ka lähivälja (NFC) antenn. Otseselt see mingit lisaühendust kui sellist juurde ei anna, kuid võimaldab luua kiirelt ühendus teise seadmega. NFC kaudu jagatakse lähivälja toega nutitelefoni või tahvelarvutiga kasutatava juhtmevaba võrgu parameetreid, et seadmed saaks omavahel ühenduse luua. Kui nutitelefon seda ei toeta, siis on võimalik seda ka käsitsi teha, kuid on natuke ebamugavam. WiFi funktsionaalsus on seadmetel aastaga tõsiselt paranenud. Algselt sai ainult pilte jagada, kuid viimase põlvkonna seadmed lubavad lausa kasutada nutiseadet distantspäästikuna. Lisaks ei pea kasutama ka olemasolevat võrku, kuna kaamera suudab luua oma WiFi võrgu Android või iOS seadmega ühendamiseks. Maakeeli – ühenda seadmed omavahel ära kasvõi keset metsa ning pildista südamerahus edasi.

Panasonic Lumix GF6_032

Panasonic Lumix DMC-GF6 on paindlik ning võimekas kaamera, mis suudab asendada vabalt soodsamat peegelkaamerat. Erinevatest funktsioonidest ning võimalustest sel puudust ei tule ning pildikvaliteet on üllatavalt hea. Ikka tõsiselt üle ootuste hea. Eriti heaks teeb tõsiasi, et see hübriidkaamera on ka pisike, mahtudes hea tahtmise juures ka taskusse, kasutajaliides lihtne ning intuitiivne, rääkimata siis muudest asjadest.

Panasonic Lumix DMC-GF6 komplektid Photopointis alates 549€

Panasonic fotokaamerad Photopointis

(1511)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Canon EOS M + 18-55mm IS STM + EX90 Kit, must 18 megapiksliga APS-C mõõdus CMOS sensor, 3" puutetundlik LCD, RAW fail, manuaalrežiimid, Full HD video, HDMI

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast