DJI-l on alati olnud üks kindel eesmärk oma toodetega ning selleks on teha professionaalne tehnika kättesaadavaks ning lihtsasti mõistetavaks suuremale massile, et igaühel oleks võimalik luua kvaliteetset sisu sõltumata oma teadmistest foto-, video- ja audiotehnika maailmas.
Selle eesmärgi aitab täita ka nende kõige uuem DJI Mic Mini juhtmevaba mikrofonisüsteem, mis on suunatud sisuloojatele, kes soovivad oma videotes oleva heli järgmisele tasemele viia ning seda just juhtmevabas vormis, et seadistamise protsess oleks võimalikult lihtne ja sujuv.
Uuel mudelil on muuhulgas rõhku pandud selle suurusele, millele võis juba vihjata selle “Mini” nimetus – sellel lükkel on ka hea põhjus.
Kui muidu kasutati juhtmevabu mikrofone kui saatjatena oma vöö küljes, kust jooksis veel edasi lavalier mikrofon, siis sisuloojad on kõik need lisasammud vahele jätnud ning nende eelistuseks on saatjat otse oma riiete küljes kanda või lihtsalt otse käes hoida.
Seega, suurus on viimastel aastatel kindlasti suuremat rolli hakanud mängima ning see on sundinud tootjaid uuesti defineerima, mis asi üldse on juhtmevaba mikrofonisüsteem.
Seetõttu vaatame ka meie lähemalt, mida kujutab endast uuenduslik DJI Mic Mini ning kuidas see täpsemalt töötab.
Selles postituses võtan karbist välja DJI Mic Mini (2 TX + 1 RX), mis on kõige rikkalikuma sisuga komplekt kolmest erinevast variandist, mis Photopointis on müügil. Tõttame tutvuma!
DJI Mic Mini – pisike nii suuruse kui ka hinna poolest
Esmaselt karbist välja võttes olin pisut üllatunud Mic Mini suuruse üle, sest kui saatja-mikrofon ise peaks olema umbes mantlinööbi suurune, siis selle laadimiskarp on ikkagi märkimisväärselt suurem.
Ütleme nii, et püksitaskus seda karpi hoiustada ei saa, kuid mõnda tehnikavutlarisse nagu Peak Design Tech Pouch mahub see juba suurepäraselt. Mic Mini komplektis üllatab Sind ka DJI logoga vutlar, kus mikrofonisüsteemi ja kõike sellega seonduvat hoiustada.
Kui nüüd suurus välja jätta, siis laadimiskarp jättis endast üllatavalt hea ning kvaliteetse mulje ning tundus käes hoides mõnusalt tummine nagu DJI Mic 2 laadimiskarp, olgugi, et nendel kahel on ligi kahekordne hinnavahe.
Sellega jõuan ka oma järgmise punktini ning selleks on hind – üks suurimaid määrajaid sisuloojate jaoks ning eriti neile, kes on alles oma teekonna alguses. Seda on ka DJI silmas pidanud Mic Mini tootmisega ning see on kahtlemata üks suurimaid eeliseid antud mudeli puhul.
DJI Mic Mini (2 TX + 1 RX) ehk 169 eurot maksev täiskomplekt sisaldab kahte saatja-mikrofoni, vastuvõtjat, laadimiskarpi, nelja tuulekaitset (kaks musta ja kaks halli), kahte magnetit ja USB-C otsikut vastuvõtja ühendamiseks nutiseadmega.
Lisaks on seal 3,5mm kaabel kaamera ühendamiseks, USB kaabel laadimiseks ning nagu enne juba mainitud sai, siis ka vutlar, kus kõiki eelnimetatud vidinaid hoiustada.
Alternatiivina pakub DJI ka kahekohaliste hinnasiltidega variante neile, kellel eelarve kitsam või kellel kogu täiskomplekti kupatust tarvis pole.
DJI Mic Mini (1 TX + 1 RX) saad juba kätte 89 euro eest, kuid komplektist kaob ära üks saatja-mikrofon ja laadimiskarp, mille asemel saad mikrofoni laadida komplekti kuuluva laadimisdokiga, mis pole üldse nii mugav kui karbiga laadimine, kuid ajab asja ära ning teeb seda hea hinna eest.
Kolmanda variandina on Photopointis eraldi müügil 59 euro eest DJI Mic Mini Transmitter (saatja-mikrofon), mis võimaldab Sul vajadusel täiustada oma olemasolevat 1 TX + 1 RX komplekti, kui tekib ikkagi lõpuks vajadus kahe mikrofoni järele. See on saadaval nii mustas kui ka valges toonis.
Samas toimib mikrofon ka täiesti iseseisvalt (ehk ilma vastuvõtjata) koos DJI uusimate seadmetega nagu Osmo Pocket 3, Osmo Action 4 ja Osmo Action 5 Pro, millel on juba DJI OsmoAudio™ vastuvõtja sisse ehitatud.
Ehk kui omad ühtegi nendest kaameratest ja tahad lihtsalt head heli salvestada, siis jumala eest – pole rohkemat vaja, kui ainult mikrofoni. Olen ka ise selle variandi kasuks otsustanud ning kasutan oma Action 4 seikluskaameraga DJI Mic 2 saatja-mikrofoni – ei mingit vastuvõtjat ega laadimiskarpi.
DJI Osmo Action 4 ja DJI Mic Mini Transmitter. Peale esmast sidumist oskavad seadmed üksteist üles leida ning automaatselt ära ühendada, sarnaselt nt. iPhone’le ja AirPods’idele.
Kui Sa mõnda DJI kaamerat (veel) ei oma, siis läheb Sul kindlasti tarvis vastuvõtjat, et mikrofonist tulev heli edastada oma seadmesse. Kaameraga saad selle ühendada kasutades 3,5mm kaablit ning nutitelefoniga USB-C adapteri abil.
Vanemate iPhone telefonidega on pisut kehvad lood, sest Lightning adapterit ei tule isegi kõige kallima Mic Mini komplektiga kaasa ning see tuleb eraldi soetada. Selle adapteri jaoks on reserveeritud ka väike auguke laadimiskarbi sees, USB-C adapteri kõrval.
Peale vastuvõtja torkamist seadme sisse ei jäägi muud üle, kui lihtsalt mikrofon ja vastuvõtja sisse lülitada ning salvestama hakata. Mikrofonist tulev heli läheb otse Sinu kaamera/telefoni salvestuse peale ning mingit helisalvestust eraldi ümber tõstma ei pea. Väga lihtne!
Kulude kokkuhoidmise eesmärgil ei ole DJI Mic Mini vastuvõtjal ühtegi ekraani nagu Mic 2 pealt muidu leiaksid, kuid tähtsamate teavituste jaoks on vastuvõtjal siiski indikaatorlambid, mis annavad märku, kui seade on sisse lülitatud ning ühenduses ühe või teise saatjaga. Vastuvõtja peal on ka helitugevuse rullik, kus on valikus +12, +6, 0, -6 ja -12.
Saatja-mikrofoni kinnitamiseks enda külge on Sul päris mitu varianti. Mikrofoni tagaküljel on väike klamber, millega saad mikrofoni kinnitada oma krae külge, kuid ka nt. kotirihma või turvavöö külge – kasutusviise on lõputult ning iga olukord võib nõuda pisut teistsugust lähenemist.
Mikrofonitagune klamber on kusjuures magnetiline ning selle küljes oli juba karbist välja võttes pisike DJI logoga magnet küljes, mis avab veelgi rohkem võimalusi mikrofoni kinnitamiseks.
Kui Sa otse krae külge mikrofoni panna ei taha, siis magnet on piisavalt tugev, et kasvõi paksema kampsuni läbi mikrofoni kinni hoida stabiilselt.
DJI Mic Mini komplektis on kaasas kahes erinevas toonis parukad ehk tuulekaitsed – must ja hall.
Sellise miniatuurse mikrofoni puhul võib tekkida küsimus ka akukestvuse osas. Väiksem seade tähendab väiksemat akut ning see tähendab omakorda lühemat tööaega, kuid minu üllatuseks lubab DJI sellelt mikrofonilt kuni tervelt 11,5 tundi tööaega ning vastuvõtjalt kuni 10,5 tundi – rohkem kui piisavalt kogu päeva jagu filmimiseks.
Kui võtad täiskomplekti koos laadimiskarbiga, siis selle abil saad 5-minutilise kiirlaadimisega 1 tunni jagu kasutusaega juurde. Kokkuvõttes saad koos laadimiskarbiga saatjaid ning vastuvõtjat laadida 3,6-korda, mis võrdub kuni 48-tunnilise tööajaga.
Võrreldes neid numbreid nüüd 3 korda raskema ja 2 korda suurema DJI Mic 2 mudeliga, siis Mic Mini teeb sellele akukestvuse poolest kõvasti ära – Mic 2 suudab salvestada vaid 6 tundi enne tühjenemist ehk vahe on ligi kahekordne. Samuti on Mic Mini märkimisväärselt pikema tööraadiusega ehk 400 meetrit, kusjuures Mic 2 on 250 meetrit.
Kui oled kahevahel DJI Mic Mini ja DJI Mic 2 mudelite vahel, siis tuleks küsida endalt: mille jaoks Sul mikrofonisüsteemi vaja on? Kui vastus sellele küsimusele on, et soovid sotsiaalmeedia jaoks sisu luua, siis Mic Mini on rohkem kui piisav ning mõnes mõttes isegi parem variant Sinu jaoks.
Kallimat Mic 2 mudelit soovitan just eelkõige professionaalidele, kes vajavad 32-bit float helisalvestusi ning saatja-mikrofonist sisemälu ja eraldi 3,5mm mikrofonipesa, et lavalier mikrofoni sinna külge torgata – need on põhilised omadused, mis eristavad seda Mini mudelist.
Kokkuvõtteks
Olgem ausad – tänapäeva sisuloojad, kes postitavad sisu TikTok’i või Instagram’i ei vaja kõige uhkemat tehnikat oma videote salvestamise jaoks. Kõige olulisem on see, et tehnikat oleks lihtne kasutada ning mugav kõikjale kaasa võtta ning DJI Mic Mini kriipsutab mõlemad need kastid.
Selle hinna eest saad Sa väga korraliku juhtmevaba mikrofonisüsteemi, mis võimaldab Sul kaamerast kaugemale astuda ning jääda igal juhul salvestuses kristallselgelt kuuldele.
Muide, laiendasime hiljuti Photopointi fototehnika rendivalikut ning sinna hulka lisandus ka DJI Mic Mini ehk kui tunned selle mikrofonisüsteemi vastu huvi, kuid pole veel päris valmis ostu sooritama, siis alates 6 euro eest saad selle proovile panna ning veenduda ka ise, kui hea see päriselt on.
Telli DJI Mic Mini ning naudi mugavaid ja kvaliteetseid helisalvestusi »
Photopoint on DJI toodete ametlik ja pikajaline partner Eestis.
(246)
- Juhtmevaba mikrofonisüsteem kaameratele ja nutiseadmetele
- Komplektis kaks saatjat, üks vastuvõtja ja laadimiskarp
- Kristallselge helisalvestus kahetasemelise mürasummutusega
- Ülimalt kompaktne ja kerge disain, tööraadius kuni 400 m
- Aku kestab kuni 11,5 tundi / 48 tundi koos laadimiskarbiga
- Juhtmevaba mikrofonisüsteem kaameratele ja nutiseadmetele
- Komplektis üks saatja ja üks vastuvõtja
- Kristallselge helisalvestus kahetasemelise mürasummutusega
- Ülimalt kompaktne ja kerge disain, tööraadius kuni 400 m
- Aku kestab kuni 11,5 / 10,5 tundi
- Juhtmevaba saatja koos sisseehitatud mikrofoniga
- Ühildub DJI Mic Mini mikrofonisüsteemiga
- Kristallselge helisalvestus kahetasemelise mürasummutusega
- Ülimalt kompaktne ja kerge disain, tööraadius kuni 400 m
- Aku kestab kuni 11,5 tundi
- Juhtmevaba saatja koos sisseehitatud mikrofoniga
- Ühildub DJI Mic Mini mikrofonisüsteemiga
- Kristallselge helisalvestus kahetasemelise mürasummutusega
- Ülimalt kompaktne ja kerge disain, tööraadius kuni 400 m
- Aku kestab kuni 11,5 tundi
Kommentaarid