Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Karbist välja: Canon EOS M3 hübriidkaamera

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-4

Hübriidkaameratest rääkides tulevad esmalt meelde Olympus ja Panasonic ja Sony. Canonit seostatakse ikka peegelkaameratega ja seda, et sel võimsal kaameratootjal hübriidkaamerad olemas on, paljud ei teagi. Oma esimese hübriidkaamera EOS M tõi Canon müügile kolm aastat tagasi. See lihtsamapoolne aparaat oli mõeldud algajatele fotohuvilistele, kes soovisid peegelkaamera kvaliteeti pisemas korpuses. Kahjuks jäi EOS M autofookus konkurentide teravustamiskiirusele alla, juhtnuppude vähesuse tõttu ei meeldinud see entusiastisele ja pisut liiga kõrge hinna tõttu polnud see sobilik ka algajatele.

Teravustamiskiiruse parandas Canon tarkvarauuenduse ja EOS M2 kaameraga. Kõik muu jäi aga laias laastus endiseks. Kuni 2015. aasta veebruarini, mil esitleti Canon EOS M3 hübriidkaamerat. Täiesti uue sensori ja teravustamissüsteemiga, ergonoomilisema korpuse ja mugavama juhtnuppude süsteemiga oli see aparaat sihikule võtnud just tõsisemad fotohuvilised. Need, kes armastavad pildistada manuaalrežiimis, kes teavad mis on särikompensatsioon ja kellele meeldib seda ka muuta. Vähemalt nii Canon ise väidab. Kuidas asjad tegelikult on – sellele püüame põgusalt valgust heita allpool. Võtame karbist välja uue, Canon EOS M3 hübriidkaamera.

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-6

Kuna pappkarbi juures midagi eriti põnevat kirjeldada pole, siis vaadakem esmalt üle hoopis EOS M3 olulisemad omadused:

Canon EOS M3 olulisemad omadused

 • APS-C formaadis, madalpääsfiltriga varustatud 24 mp CMOS sensor (Sama mis EOS 750D/760D kaameratel)
 • ISO 100-12800
 • Kere materjalid: Terasest raam magneesiumsulamist korpuse sees, plastikdetailid.
 • Hybrid CMOS autofookussüsteem (faasituvastusega pikslid sensoril). One-Shot ja Servo AF režiimid
 • Katik: Elektrooniline esimene kardin, mehaaniline tagumine kardin. Maks. säriaeg 1/4000 sek.
 • 3.0″ LCD-ekraan 1040000 px, puutetundlik, nurga alla seatav
 • Elektrooniline pildiotsija soovi korral juurde ostetav ja välgukinga kinnituv
 • Intervalomeeter (time-lapse režiimi jaoks) ei ole integreeritud
 • Sarivõte: 4,3 fps; (JPG – 17 fotot järjest, RAW – 6 fotot järjest)
 • h.264 Full HD Video, 1080p, 30, 25, 24 fps
 • Kaameral on 3.5 mm mikrofonisisend
 • Sisseehitatud Wi-Fi – kaamera juhtimiseks ja fotode laadimiseks nutiseadmesse
 • Aku vastupidavus: 230 säritust

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-5

Karbis on: EOS M3 kere, 18-55mm komplektobjektiiv, laadija, toitekaabel, kaamerarihm, kasutusjuhend ja mini USB kaabel. Pildilt on välja jäänud aku – seda näeb kohe siinsamas all järgmisel fotol.

Terasemad lugejad ilmselt märkasid, et kaameraga pole kaasa pandud tarkvara- ega kasutusjuhendite CD-plaati. Eks CD-plaadid on juba vananenud tehnoloogia ja nõnda pakub Canon tarkvara alla laadimise võimalust enda veebilehelt. Paketis on järgmised programmid:

 • Fotohaldustarkvara: ImageBrowser EX
 • Fototöötlustarkvara: Digital Photo Professional
 • Teised programmid: PhotoStitch, EOS Utility (sisaldab distantsilt arvutisse pildistamise programmi) ja Picture Style Editor

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-13

Komplektis on kaasas eraldi akulaadija. Mugavamaks laadimiskogemuseks ja eelkõige selleks, et saaks (kahe aku olemasolul) ühe aku laadimise ajal teisega pilti teha.

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-8

Kaameraga on kaasas 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM komplektobjektiiv. Metallist korpuse ja bajonetiga objektiiv tundub hästi kvaliteetne – justkui klass kõrgemal võrreldes peegelkaameraga kaasa pandavate 18-55mm objektiividega. Kahjuks on aga objektiiv päris suur – nii et kes soovib võimalikult pisikest EOS M3 komplekti, peab kaamera ette keerama 22mm f/2.0 fiksobjektiivi. Sisemise suumiga kompaktseid komplektobjektiive – nagu Sonyl või Olympusel – Canon EOS M3 kaamerale veel saada ei ole. Spetsiaalselt hübriidkaameratele valmistatud objektiivide vähesuse kaalub aga paljude jaoks üles Canoni peegelkaameraobjektiivide hea ühilduvus adapteri abil EOS M3 hübriidkaameratega.

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-9

Juba esimesel pilgul on näha EOS M3 tõsisem olemus – võrreldes seniste M-seeria hübriidkaameratega. Esiküljel on nüüd korralik kummeeritud käepide ergonoomiliseksma ja kindlamaks hoidmiseks. Kaamera peal päästiku ümber on jätkuvalt see mugav valikuketas kuid selle kõrval on näha lisanuppu, särikompensatsiooni ratast ja programmiratast. Kõik kolm viimatimainitud elementi senistel Canoni hübriididel puudusid.

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-2

Peegelkaamera ja hübriidkaamera kõrvuti. Mõlemad on täpselt sama pildisensori ja sarnase pildikvaliteediga – hübriidkaamera on aga oluliselt pisem.

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-3

Kas Canoni peegelkaamera või hübriidkaamera? Sellele küsimusele vastamiseks peab aru saama, et EOS M3 hübriidkaamera objektiivide valik on hetkel väga ahtakene. Valikus on vaid 4 EF-M objektiivi. Nendest kolm varieeruva avavahemikuga tavalist suumi mis katavad fookuskaugused 11-200mm. Ja üks valgusjõuline 22mm f/2.0 fiksobjektiiv. Muidugi saab teoorias adapteri abil kasutada EOS M3 ees ka Canoni EF-bajonetiga peegelkaameraobjektiive. Adapter on aga alati kompromiss ja suurte peegelkaameraobjektiivide kasutamine väikese hübriidkere ees rikuks kogu hübriidkaamera mõtte nagunii.

Seega peaks Canoni peegelkaamera ja hübriidkaamera vahel valija küsima endalt: Kas ta vajab rohkem ja teistsuguseid objektiive kui ülal nimetatud neli. Kui vastus on jah, siis tasub ilmselt vaadata pigem peegelkaamera poole. Kui vastus on ei, siis võib hübriidkaamera olla päris meeldiv kaaslane, sest pildikvaliteedi poolest see ju peegelkaamerast ei erine.

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-301

 

Paremal pool küljel näeme pisikest heeblit integreeritud välklambi avamiseks ja kummist katte all minu USB ja 3.5mm audiosisendi pesi. Vaevumärgatav ikoon alaosas viitab WiFi-ühenduse olemasolule.

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-300

 

Vasakul pool kummist katte all peidab end HDMI pesa.

 

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-11

Kui üks valikuketas oli pealpool päästiku ümber, siis teine on tagaküljel neljasuunalise nupu ümber. Seega on seadete juhtimine ja menüüdes liikumine väga sarnane et mitte öelda identne Canoni entusiastidele suunatud peegelkaameratega alates EOS 70D aparaadist. Sest ka neil on samamoodi kaks valikuketast mis toimivad täpselt samamoodi.

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-102

 

3″ ekraaniga monitor on huvitava konstruktsiooniga. Õhuke aga tugev metallkarkass on varustatud vedrumehanismiga, mis lukustab ekraani oma pessa. Nurga alla seadmiseks tuleb ekraani altäärest ettepoole tõmmata, mispeale see pisut allapoole liigub. Ekraani saab tõsta 180 kraadi võrra ülespoole kaamera kohale nii et pildistaja näeks endast pilti tehes kadreeringut.

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-200

 

Video salvestamise ja taasesitlusrežiimi nupud on huvitavalt paigutatud tagaküljele, korpusest tugevalt eenduva kummeeritud ala sisse. Need nupud on pisikesed ja pole väga mugavad vajutada – aga ega nad ilmselt peagi olema, sest sellises asukohas vajutuksid nad muidu kogemata liiga tihti. Kummeeritud pöidlakõrgendus tagaküljel on iseenesest väga hea lisandus ja muudab kaamera käes hoidmise mugavamaks kui ka kindlamaks.

 

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-12

Ekraan eendub kaamera korpusest vajadusel tugevalt väljapoole, sest konstruktsioon on ühe asemel kahe liigendiga. See võimaldab ekranai kallutada ka allapoole – nii on hea kadreeringut vaadata näiteks siis, kui teeme pilti kõrgelt enda pea kohalt.

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-400

Kaamera peal on ka Canoni standardne välguking. Selle abil saab kasutada kõiki Canoni peegelkaamerate välgukinga kinnituvaid lisatarvikuid ja muidugi EOS M-seeria hübriidkaameratele valmistatud elektroonilist pildiotsijat. Sest pildiotsijat M3 kaameral integreeritud pole.

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-110

 

Metalsed rattad ja magneesiumsulamist korpuse pärlendavaks töödeldud pealispind teevad EOS M3 kaamera ilusaks. See on hoopis teistsugune, modernsem disainikeel kui see, mida evivad Olympus ja Fujifilm oma hübriididega.

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-506

 

Välklamp kargab heeblitõmbe peale välja kaamera paremast ülaservast. Vajadusel saab seda sõrmega ülespoole tõmmata, et suunata välguvalgust pildistatavale näiteks laest. See lagi peab siis muidugi olema üsna lähedal ja valge, sest integreeritud välklambi võimsus jääb teadagi alla välise välklambi sähvatusele.

 

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-115

 

Ekraanile kuvatava informatsiooni hulka saab muuta.

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-116

 

INFO nupule vajutades saab ekraanile kuvada peegelkaaemraekraanidelt tuttava seadete kuva. Siit on puuteekraani abiga päris mugav vastavat parameetrit muutma suunduda. Selline infoekraan on eeskätt aga siiski mõeldud välise elektroonilise pildiotsijaga pildistamiseks, sest varjutab kadreeringu.

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-118

 

LCD-ekraanilt kadreerides saab kasutada teistsugust kiirmenüüd – see avaneb Q/SET nupule vajutades ja kuvab olulisemad seadistused kahele poole ekraani äärde. Nii, et kadreering ekraani keskosas ikka näha oleks.

 

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-119

 

ka peamenüü on puutetundlik – see tähendab kiiremat navigeerimist.

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-123

 

Peamenüü on jagatud neljaks peasakiks ja need neli peasakki omakorda alamsakkideks. Lihtne ja selge menüü, nagu Canonil ikka.

 

 

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-10

Minu, kui Canoni 5D-seeria peegelkaamera kasutaja jaoks oli EOS M3 juures kõige meeldivamaks omaduseks käsitlemismugavus. Kuna sellel hübriidkaameral on täpselt samamoodi kaks valikuketast, nagu Canoni keskklassi peegelkaameratel, oskasin ma seda käsitseda ja kõik vajalikud seaded üles leida kohe esimese korraga. Säri juhtimine kulges ilma mõtlemata ja intuitiivselt – nagu ma oleks EOS M3 kaamerat juba kaua aega kasutanud.

Seepärast võibki EOS M3 kaamerat – eriti nüüd, pärast juhtnuppude lisandumist ja parendatud ergonoomikat – soovitada neile, kes pildistavad suuremate Canoni peegelkaameratega ja sooviks vahepeal midagi kompaktsemat taskusse pista. Oleks vaid, et Canon nüüd sellele võimekale kaamerale ka mõned head objektiivid valmis teeks, mis ka profimale kasutajale meelepärased oleks. Profimad kasutajad peaksid muidugi arvestama, et EOS M3 teeb küll head pilti, aga spetsiaalsemate pildistamiste juures võib kogenud fotoproff hätta jätta. Näiteks särikahveldusel on üksikkaadrite pildistamise vahel umbes 1-sekundiline lääg. Loodame, et see on asi, mida Canon on juba tarkvarauuendusega parandamas.

Oma peegelkaameraliku juhtimissüsteemiga on EOS M3 kindlasti väga meeldiv kaaslane kompaktkaamera või nutitelefoni pealt tulevale fotohuvilisele. Sellisele pildistajale, kelle fotografeerimisharjumused ei vaja nõudlikke funktsioone ja kes ei huvitu kompaktsetest valgusjõuliste fiksobjektiivide valikust. EOS M3 ei asenda funktsionaalsuse poolest samas hinnaklassis olevaid peegelkaameraid, küll aga pakub kompaktset pildistamisrõõmu ja kvaliteetseid fotosid.

(3813)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Canon EOS M3 kere, must
 • 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
 • 3" kallutatav LCD puuteekraan
 • Hybrid CMOS AF III süsteem
 • FullHD 1920 × 1080 25p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi & NFC ühendused
Canon EOS M3 + 18-55 IS STM + Viewfinder Kit
 • 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
 • 3" kallutatav LCD puuteekraan
 • Hybrid CMOS AF III süsteem
 • FullHD 1920 × 1080 25p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi & NFC ühendused
Canon EOS M3 + 18-55 IS STM Kit
 • 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
 • 3" kallutatav LCD puuteekraan
 • Hybrid CMOS AF III süsteem
 • FullHD 1920 × 1080 25p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi & NFC ühendused
Canon EOS M3 + 18-55 IS STM Premium Kit
 • 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
 • 3" kallutatav LCD puuteekraan
 • Hybrid CMOS AF III süsteem
 • FullHD 1920 × 1080 25p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi & NFC ühendused
Canon EOS M3 + Tamron 18-200mm VC, must
 • 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
 • 3" kallutatav LCD puuteekraan
 • Hybrid CMOS AF III süsteem
 • FullHD 1920 × 1080 25p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi & NFC ühendused

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast