Viimase ajani on droonindus olnud tõupuhaste lennundus-entusiastide tanner, kuhu algajad ja niisama uudistajad naljalt tegutsema ei pääsenud. Lennumasina opereerimine nõudis vilumust, asjalikud masinad olid üsna rasked ning kogukad ning taoliste lelude hinnad polnud lihtsurelikule taskukohased. Nüüdsest on droonitootjate seas levinud tendents muuta oma produktid ka hariliku inimesele isuäratavaks ning poelettidelt leiab üha rohkem kompaktseid, kergeid ning suhteliselt taskukohaste droone.
Trendiga käib kaasas ka DJI, mis esitles oma kõige kompaktsemat lennumasinat: Mavic Pro, mis on nii suuruselt kui kaalult ligi poole võrra väiksem Phantom-tooteseeria esindajatest. Masina tiivikusabad on võimalik kokku murda, nii et mudel mahub hariliku seljakotti või lausa suuremat sorti püksitaskusse.
DJI värskeima mudeli puhul on kõige üllatavam see, et vaatamata tagasihoidlikele gabariitidele mahutab Mavic Pro samaväärset rauda kui kogukam Phantom 4. Mavic on varustatud 12-megapikslise sensoriga kaameraga, millega saab salvestada pilte Adobe DNG RAW formaadis. Kaameraga on võimalik filmida 4K lahutuses videot kaadrisagedusel 30 fps ning täislahutuses videot kaadrisagedusel 96 fps. OcuSync’i nimeline signaaliedastuse süsteem võimaldab voogedastada pilti ligi 7 km kauguselt ning soovi korral võib FullHD 1080p videot edastada Youtube’i, Periscope’i või Facebook’i vahendusel.
Sarnaselt DJI Phantom 4 droonile oskab Mavic ettejäävatest tõkketest ümber lennata, lennata kasutaja järel ning vajaduse korral ka iseseisvalt maanduda. Lisaks sellele on uuel seadmel veel üks krutski varuks, nimelt mõistab droon kasutaja käežestidest. Selleks, et droon kaamera kasutajale suunaks tuleb inimesel käed üles tõsta, käskimaks droonile endast pilti teha, tuleb panna käed kokku, nii et moodustuks raam ning tõsta käed näo ette.
Pisemaks on tehtud ka drooni juhtimispulti. Sellesse sisseehitatud ekraanile on välja toodud drooni põhiparameetrid: kõrgus, kiirus, kaugus ning suund. Lennumasinat saab juhtida vanamoodsal viisil juhtkangide abil, kuid ühendades nutiseadme puldiga, saab kasutaja näha maailma läbi drooni kaamerasilma. Maailma linnulennult nägemiseks saab kasutaja ette panna DJI Goggle peakomplekti, mis edastab pilti drooni kaamerast. Erinevalt paljudest teistest DJI droonidest saab Mavic‘ut opereerida ilma puldita, nutiseadme vahendusel, mis teeb droonijuhtimise nii mõnegi inimese jaoks palju lihtsamaks.
Muidugi on DJI pidanud masina loomisel mõnest aspektist järgi andma: uue mudeli lennukiirus on ~64 km/h, selle kaamera vaatenurk on tagasihoidlikud 78 kraadi ning õhus suudab see püsida korraga kuni 27 minutit. Nende näitajate poolest jääb see küll alla Phantom 4’le, kuid Mavicu mitmed krutskid kaaluvad need puudused üle.
Mavic Pro loomisel on tootja püüdnud luua võimalikult kasutaja algaja-sõbralikuks, likvideerides drooninduse kõige hirmsamad osad. Toppides selle pisikesse korpusesse niivõrd palju head-paremat annab DJI teada, kes on droonitootjate seas liider.
DJI Mavic droon jõuab Photopointi 4–6 nädala jooksul – täpselt nii kiiresti kui kaup üle Suure Hiina müüri tuleb ning tolli läbib. Hinnaks saab Mavic droonil koos maksudega 1199 € ning Mavic drooni koos õlakoti, autolaadija, laadimisdoki, adapteri ja kahe lisaakuga komplekti saab ainult 1499 € eest.
Allikas: DJI pressiteade
(1019)
- 4K videosalvestus ning 12-megapikslised fotod
- Integreeritud 3-teljeline kaamera kinnitus
- Lihtne lennata, intelligentne lennusüsteem
- Visuaalsed sensorid aitavad vältida takistusi
- Ülikompaktne disain – mahub isegi taskusse
- 4K videosalvestus ning 12-megapikslised fotod
- Integreeritud 3-teljeline kaamera kinnitus
- Lihtne lennata, intelligentne lennusüsteem
- Visuaalsed sensorid aitavad vältida takistusi
- Ülikompaktne disain – mahub isegi taskusse
- 4K videosalvestus ning 12 megapikslised fotod
- Integreeritud 3-teljeline kaamera kinnitus
- Lihtne lennata, intelligentne lennusüsteem
- Visuaalsed sensorid aitavad vältida takistusi
- Magneesiumsulamist raam, voolujooneline korpus
Kommentaarid