“Jah. Täiskaadersensoriga kaamera arendus on põhimõtteliselt alanud.” Nii vastab Pentaxi tootearenduse juht Toshiyuki Kitazawa küsimusele, mis Pentaxi fänne juba aastaid vaevanud on. Küsimusele: “Kas täiskaadersensoriga kaamera viimaks ometi tuleb?”
Jaapani tehnikaajakirja “Impressjapan” jaanuarinumbri eelvaates (jaapanikeelne PDF) on ära toodud terve lehekülje pikkune intervjuu hr Kitazawa`ga, kes juba aastast 1978 Pentaxi tootearendust juhtimas on. Võrreldes aastataguse intervjuuga on mehe kommentaarid täiskaadersensori kohta märksa konkreetsemad. Öelnud välja, et Pentaxil on soov ja kavatsus täiskaadersensoriga kaamera valmistada, lisab hr Kitazawa kohe, et aparaadi turule toomine võtab siiski aega ning sõltub turuolukorrast. Samuti on vaja turule tuua rohkem täiskaadersensoriga sobivaid objektiive. Väga oluliseks peab mees ka seda, et Pentaxi täiskaaderkaamera erineks Canoni, Nikoni ja Sony pakutavast.
Küsimusele, kas arendusjärgus olev täiskaadersensoriga kaamera saab olema peegel- või hübriidkaamera, vastab hr Kitazawa, et “See on väga keeruline küsimus”. Teemat jätkates tunnistab ta siiski, et kuna enamik Pentaxi kasutajaid ning täsikaadersensori ihkajaid pole algajad vaid pigem fotoentusiastid, siis on mõistlikum valmistada täiskaadersensoriga peegelkaamera.
Tulihingelised Pentaxi austajad on selliste mõtteavalduste peale päris elevile läinud. Pentaxi täiskaadersensoriga peegelkaamera prototüüpversiooni ilmutust oodatakse juba jaanuari lõpus Jaapanis toimuvalt CP+ fotomessilt. Lubage mul aga seda entusiasmi pisut maha keerata ja meenutada, et tegelikult on Pentaxi täiskaadersensoriga kaamera arendus “põhimõtteliselt” käinud enam kui 10 aastat. Esimene prototüüpversioongi on juba esitletud – 2001 aastal tegi PMA fotomessil etteaste 6 MP täiskaadersensoriga nimetu Pentaxi täiskaaderkere (vaata siit).
Lõppev aasta näitas aga, et täiskaadersensoriga kaamerad muutuvad üha populaarsemaks. Küllap siis ka Pentax nüüd aru saanud on, et konkurentsis püsimiseks tuleb see lüke ikkagi ära teha. Millal see arendus aga reaalsuseks saab ning kas Mark Newsoneid sellest ka kõrvale hoida suudetakse – seda näitab tulevik.
Algallikas: Impressjapan ajakirja tasuta PDF-dokument.
Postituses esitatud Toshiyuki Kitazawa seisukohad põhinevad kolmel teineteisest sõltumatul tõlkel:
(235)
Kommentaarid