Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Need on Photopointi 2018. aasta ostetumad objektiivid hübriidkaameratele

Äsja seadsime siinsamas Photopointi ajaveebis ritta 2018. aastal Photopointist kõige enam ostetud hübriidkaamerad. Nüüd on järg objektiivide käes. Selles artiklis vaatame, milliseid objektiive fotohuvilised enda hübriidkaameratele Photopointist 2018. aasta jooksul kõige rohkem ostnud on. Jätame kõrvale Canoni ja Nikoni, kelle tootevalikus veel hübriidkaamerad peegelkaamerate varju jäävad. Keskendume neljale suuremale hübriidkaamera tegijale ja toome eraldi välja Fujifilmi, Sony, Olympuse ja Panasonicu ostetumad objektiivid. Iga tootja 5 enamostetud objektiivi. Kokku 20.

Nagu teiste sama sarja artiklite juures, ei saa ka siin märkimata jätta et tegu ei ole mitte parimate vaid enim ostetud objektiividega. Need objektiivid pole saanud populaarseteks arvamusliidrite või tavakasutajate fantaasialennu tulemusena. Need on sellised, mille eest paljud fotohuvilised on olnud valmis välja käima enda raskelt teenitud eurosid. Ja just sellepärast ei figureeri all mitte ainult ülimusliku pildikvaliteediga optikajuveelid vaid pigem universaalsemad ja praktilised objektiivid, millel hinna ja kvaliteedi suhe suurepäraselt paigas.

Vaatame siis, milliseid objektiive Eesti fotohuviline oma hübriidkaamera juurde osta eelistab:

 

Photopointi 2018. aasta top objektiivid Sony hübriidkaameratele

1. Sigma 30mm f/1.4 DC DN Contemporary

Sony kaamerad on head, aga objektiivid kole kallid. Eks sellepärast ongi Sony hübriidkaamera esimesed kolm objektiivi mitte Sony, vaid hoopis kolmandate objektiivitootjate tehtud. Kõige rohkem ostetud objektiivigna tõuseb esikohale Sigma 30mm f/1.4.

Täiskaadri ette see ei sobi, kuid seda mõnusam on seda kompaktset objektiivi kasutada näiteks poolkaadersensoriga A6000 hübriidkaameraga. Mõõduka 35mm lainurgaga sobib see poolkaadri ees tavalise elu-olu pildistamiseks – eriti pimedamal ajal, kus vähest ambientvalgust kompenseerib objektiivi suur 1.4 ava.

Muide – Sony A6000 on ju Photopointi 2018. aasta kõige ostetum hübriidkaamera. Paljud neist käesoleva aasta jooksul ostetutest A6000 mudelitest teevad ilmselt pilti just nimelt läbi selle Sigma objektiivi.

Sigma 30mm f/1.4 Photopointi e-poes

2. Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD

Lisaks poolkaadersensoriga kaameratele on Sony viimastel aastatel palju panustanud täiskaadersensoriga hübriididele. Jõudis ju Sony A7 III Photopointi 2018. ostetumate hübriidide tabelis üllatuslikult neljandale kohale.

Siin tulebki mängu Tamroni 28-75mm f/2.8 standardsuum. Olen kuulnud fotograafe kiitvat, et selle objektiivi pildikvaliteet ja teravustamiskiirus pole sugugi kehvemad koguni Sony enda superobjektiiviks peetud G Master 24-70mm f/2.8 objektiivist. Enam kui kaks korda soodsama hinna eest võib need mõned millimeetrid laiemast otsast ehk ohverdada küll?

Tamron 28-75mm f/2.8 Photopointi e-poes

3. Sigma 16mm f/1.4 DC DN Contemporary

Sony hübriidkaameratele osteti 2018. aastal Photopointist päris palju just fikseeritud fookuskaugusega objektiive. Nõnda on selle tabeli neli objektiivi viiest just fiksid. Kolmandale kohale tulnud Sigma 16mm f/1.4 on disaini, optilise kvaliteetsuse, ava ja hinnaklassi poolest sarnane esikohal oleva 30mm objektiiviga. Laiema nurga tõttu (vaatenurk on sama nagu 24mm objektiivil täiskaadri ees) on 16mm objektiiv aga sobilik laiemate vaadete pildistamiseks ja kitsamates tingimustes võimalikult suure vaatevälja katmiseks.

Sigma 16mm f/1.4 Photopointi e-poes

4. Sony FE 85mm f/1.8

Kui Sony poolkaadersensoriga pildistaja fotokotis on Sigma 30mm f/1.4, Sigma 16mm f/1.4 ja neljandale kohale tulnud Sony 85mm f/1.8, siis on sellel pildistajal juba enamik igapäevaselt vaja minevaid fookuskaugusi kaetud. poolkaadri ette on 85mm f/1.8 tegelikult küll natuke liiga suur. See on portreeobjektiiv, mida ostetakse ikka pigem täiskaadersensoriga Sony A7-seeria kaameratele. Ideaalne valgusjõuline fiksobjektiiv näiteks Sony A7 III või Sony A7R III kaameratega kasutamiseks.

Sony FE 85mm f/1.8 Photopointi e-poes

5. Sony E 50mm f/1.8 OSS

Viiendalt kohalt leiame taas E- bajonetile sobiva objektiivi, mis sobib poolkaadersensoriga Sony hübriididele. Sellel objektiivil olemas integreeritud OSS värinastabilisaator, mille tõttu objektiivi korpus veidi suurem ja raskem on. Kui pildistad Poolkaadersensoriga Sony hübriidkaameraga ja sul on vaja head valgusjõulist fiksobjektiivi, siis soovitan sulle just seda viienda koha toru. Sony valikus on ka ilma värinastabilisaatorita 50mm versioon, kuid see jäägu täiskaadersensoriga kaameratele.

Sony E 50mm f/1.8 OSS Photopointi e-poes

 

 

Photopointi 2018. aasta top objektiivid Fujifilm hübriidkaameratele

1. Fujinon XF-35mm f/2 R WR

XF 35mm f/2 R WR on kõige enam müüdud objektiiv Fujifilmi hübriidkaameratele aastal 2018. See tuli müügile kaks aastat tagasi ja on seega üks uuemaid Fujifilmi objektiive. Sarnaselt vanemale XF-35mm f/1.4 R versioonile, mis siin tabelis teisele kohale platseerub, on ka see pisem 35mm varustatud avarõngaga, sobides nõnda ülihästi kasutamiseks nende Fujifilmi hübriidkaameratega, mis on varustatud säriajakettaga. Näiteks Fujifilm X-T20 või Fujifilm X-T2.

Selle 35mm f/2 eelisteks valgusjõulisema 35mm f/1.4 objektiivi ees on ilmastikukindlus, kompaktsem korpus ja kiirem teravustamine.

Fujinon XF-35mm f/2 R WR Photopointi e-poes

2. Fujinon XF-35mm f/1.4 R

XF 35mm f/1.4 R oli üks esimesi objektiive, mis Fujifilm oma hübriidkaameratele valmistas. See tuli müügile aastal 2012 ja on sellest ajast peale olnud Fuji kaameraga pildistavate tõsisemate fotohuviliste seas nii hinnatud kui ka maha tehtud. Hinnatud oma suurepärase optika pärast, mis pildistab ilusaid, teravaid ja kontrastseid pilte. Maha tehtud aeglasepoolse autofookuse pärast. Hinna poolest on see tunduvalt kallim kui esikohale tulnud 35mm objektiiv kuid suurem ava on Fujifilmi kaameratega pildistajaid siiski nii palju ahvatlenud, et see objektiiv on tulnud 2018. aastal Photopointis lausa teiseks.

Fujinon XF-35mm f/1.4 R Photopointi e-poes

3. Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR

Kolmandal kohal olev objektiiv tuleb samast seeriast, kust pärines esikohtki. Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR on suhteliselt uus objektiiv – kompaktse ja veekindla korpuse ning avarõngaga varustatult sobib see X-seeria hübriidkaamera ette nagu valatult. See on pisut laiema vaatenurgaga kui 35mm objektiiv (sama nagu 35mm objektiiv täiskaadersensoriga kaamera ees) ja sobib seetõttu igapäevaseks kasutamiseks ehk rohkemgi. See on objektiiv, mida on mugav igapäevaselt kaasas kanda ja kõikjal pildistamiseks kasutada.

Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR Photopointi e-poes

4. Fujinon XF-16-55mm f/2.8 R LM WR

Kaua sa nende fiksobjektiividega ikka pildistad – lõpuks vaatad ikka enda fotokotti ka ühe hea standardsuumi. Fujinon 16-55mm f/2.8 on kindlasti hea standardsuum. Parim, mis Fujifilmil pakkuda on. Oma ilmastikukindla korpuse ja avarõngaga sobib see ideaalselt X-T2 või X-H1 kaamerate ette. Ja kui vahepeal reisile minnes kompaktsemat komplekti tarvis on, otsid kapist jälle vana hea 23mm objektiivi üles.

Fujinon XF-16-55mm f/2.8 Photopointi e-poes

5. Fujinon XF 16mm f/1.4 R WR

Valgusjõulise ava ja fikseeritud fookuskaugusega lainurk on alati populaarne pildistamisvahend. 16 mm on ju Fujifilmi hübriidkaamera ees sama, nagu klassikaline 24mm lainurk täiskaadri ees. Ideaalne kõikide nende laiemate vaadete pildistamiseks. Ja kuigi Fujifilmi valikus on näiteks poole soodsam ja mõnusalt kompaktne 18mm f/2 objektiiv, siis on Fujiga pildistavad fotohuvilised eelistanud Photopointist rohkem osta ikkagi tippklassi optikaga 16mm f/1.4 profiobjektiivi. Võib-olla sellepärast, et 16mm objektiivil on korralik avarõngas ja ilmastikukindlus. Ja muidugi teravustamisskaala, mida tänapäeva hübriidkaamerate objektiividel veel vaid haruldaselt harva kohtab.

Fujinon XF 16mm f/1.4 Photopointi e-poes

 

 

Photopointi 2018. aasta top objektiivid Olympus hübriidkaameratele

2-mzuiko-digital-ed-40-150mm-f-4-56-r-objektiiv-must

1. M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/4-5.6 R

Soodsa hinnaklassi telesuumobjektiivid on alati populaarsete objektiivide seas olemas. See 40-150mm objektiiv on suurepärane täiendus või siis suumipikendus tavalisele Olympuse 14-42mm komplektobjektiivile. 40mm objektiiviga saad suumimist jätkata sealt kust komplektobjektiiviga pooleli jäi. Ja tõmmata kauged objektid (nagu linnud või lapsed või loomad…) päris suurelt pildile.

M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/4-5.6 R Photopointi e-poes

 

2. M.Zuiko Digital 45mm f/1.8

Fikseeritud fookuskaugusega objektiivid teevad ilma ka Olympuse TOP5 tabelis. Teiselt kohalt leiame igapäevaseks kasutamiseks ehk natuke liiga kitsa fookuskaugusega 45mm f/1.8 objektiivi. Olympuse retrostiilis hübriidkaamera ette sobib see pisikene hõbedane fiksobjektiiv muidugi nagu valatult. Suumida sellega ei saa, kuid see-eest on selle objektiiviga pildistatud fotod nõelterava joonisega. Oma fookuskauguse ja suure ava poolest on Zuiko 45mm objektiiv suurepärane portreede pildistamisel ja muidugi ka hämaras ilma välguta pildistamisel.

M.Zuiko Digital 45mm f/1.8 Photopointi e-poes

3. M.Zuiko Digital ED 75-300mm f/4.8-6.7 II

See objektiiv on samal pulgal näiteks Tamroni 150-600 mm peegelkaameraobjektiiviga, kuna katab 35 mm ekvivalendina samalaadse vahemiku. Tegu on soodsa super-telesuumobjektiiviga, mis toob kaugeima maailma kenasti käeuulatusse. Selle toruga saad pildistada arglikke linde ja loomi ning kõike muud, mis kaugemale jääb. Pikale teleobjektiivile omaselt on sel väga kiire MSC teravustamissüsteem, samuti ka kvaliteetne ZERO vääristus ning korralikult terav joonis.

M.Zuiko Digital ED 75-300mm f/4.8-6.7 II Photopointi e-poes

4. M.Zuiko Digital ED 25mm f/1.8

See valgusjõuline 25mm fiksobjektiiv on Olympuse hübriidide ees hea kompaktne kasutada. Optilise kvaliteedi ja ka muude omaduste poolest on 25mm f/1.8 hästi sarnane teisele kohale tulnud 45mm f/1.8 objektiiviga. 25mm eksemplar on kindlasti universaalsem, sest laiem nurk tähendab rohkem pildistamisvõimalusi nii õues kui just iseäranis siseruumides.

M.Zuiko Digital ED 25mm f/1.8 Photopointi e-poes

 

4-mzuiko-digital-ed-7-14mm-f-28-pro-must

5. M.Zuiko Digital ED 7-14mm f/2.8 Pro

Kui Fujifilmi nimekirjas oli profiklassi standardsuum neljas, siis Olympusel peaaegu sama – viies. Tänu tolmu-, pritsme- ja külmakindlusele sobib see ülilainurkobjektiiv kasutamiseks ka kõige hullemates tingimustes. See on loodud töötama koos Olympus kaamerate integreeritud pildistabilisaatoriga, et pildid oleks teravad ka päris hämaras käest pildistades. See objektiiv on ideaalne eelkõige maastikufotode ja interjööride pildistamiseks.

M.Zuiko Digital ED 7-14mm f/2.8 Pro Photopointi e-poes

 

 

 

Photopointi 2018. aasta top objektiivid Panasonic hübriidkaameratele

1. Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH.

2018. aasta kõige populaarsem Panasonicu hübriidkaamerate objektiiv on 25mm f/1.7 ASPH. See on soodsa hinna ja valgusjõulise avaga fiksobjektiiv, mille fookuskaugus on 35mm ekvivalendina see kõige magusam 50mm. 25mm f/1.7 on objektiiv, mis sobib vabalt ka ainsaks objektiiviks sinu Panasonicu hübriidi ette, sest 50mm ekvivalentse fookuskaugusega saad pildistada ära enamiku tavaelus ettetulevaid stseene. Kui peaksin soovitama tavalise komplektobjektiivi kõrvale veel mingit muud objektiivi, siis soovitaksingi just seda.

Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH. Photopointi e-poes

2. Panasonic Lumix G X VARIO 12-35mm f/2.8 POWER O.I.S.

2018. aasta teine ostetum Panasonicu hübriidkaameratele mõeldud objektiiv on profiklassi valgusjõuline standardsuum 12-35mm f/2.8. See on kvaliteetse pildiloomega ja läbiva valgusjõulise avaga alternatiiv soodsale ja kesise esitlusvõimega standardsele komplektobjektiivile. Hinnalt kallis, aga lausa suurepärane kallimatele Panasonicu hübriidkaameratele nagu GH5 või G9.

Panasonic 12-35mm f/2.8 Photopointi e-poes

5-panasonic-lumix-g-vario-45-150mm-f-40-56-asph-mega-ois-objektiiv

3. Panasonic Lumix G Vario 45-150mm f/4.0-5.6 ASPH Mega O.I.S.

Panasonicul on olemas lai soodsate telesuumide valik. Siin kolmandal kohal on neist kõige soodsam: 45-150 f/4.0-5.6. Muidu üsna sarnane 45-200mm telesuumile, kuid pisut väiksema suumiulatusega. Sobib hästi täienduseks Panasonicu tavalisele 14-42mm komplektobjektiivile.

Panasonic 45-150mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes

 

3-panasonic-lumix-g-vario-100-300mm-f-40-56-mega-ois-objektiiv

4. Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4.0-5.6 II Mega O.I.S

Siit tuleb pisut võimsam telesuum kui kolmandal kohal olev 45-150mm. See peaks meeldima neile, kes soovivad pildistada linde või loomi või muid kaugemal asuvaid asju.

Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes

5. Panasonic Leica DG Summilux 15mm f/1.7 ASPH

Kes tahab enda kompaktse Panasonicu hübriidkaamera ette võimalikult pisikest ja kvaliteetset fiksobjektiivi, see võib ühineda kõigi nendega, kes on 2018. aastal Photopointist ostnud Leica DG Summilux 15mm f/1.7 ASPH objektiivi. Panasonicu hübriidkaamera ees on selle fookuskaugus sama nagu 30mm objektiivil täiskaadri ees – ehk umbes nagu klassikaline 35mm. Lisaks valgusjõulisele avale pakub see objektiiv väga head pilditeravust ning tänu objektiivi esiossa integreeritud avarõngale ka mugavat käsitsemist. Nagu päris Leica Panasonicu kaamera ees.

Panasonic Leica DG Summilux 15mm f/1.7 Photopointi e-poes

 

Hübriidkaamerad on 2018. aastal Photopointis nii müügi kui ka käibe poolest peegelkaameratest ette rebinud. Ka objektiivide valik on neljal suuremal hübriidimeistril juba nii hea, et rahuldab ka nõudlikuma fotohuvilise vajadused. Kui ka sina pildistad hübriidkaameraga, siis said ehk sellest artiklist mõned vihjed, millist objektiivi lisaks juba olemasolevatele juurde hankida võiks.

Vaata ka: 

(1032)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Sigma 30mm f/1.4 DC DN Contemporary objektiiv Sonyle
 • 30 mm normaal-fiksobjektiiv
 • Valgusjõuline – f/1.4 maksimaalne ava
 • Kiire ning vaikse samm-mootoriga
 • Perfektne kaaslane tänavafotograafile
 • Sony E bajonetiga poolkaader hübriidkaameratele
379€
Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD objektiiv Sonyle
 • 28–75 mm normaalsuumobjektiiv
 • Valgusjõuline - läbiva f/2.8 avaga
 • Kiire ning vaikse RXD teravustamismootoriga
 • Tolmu- ja niiskuskindla disainiga
 • Sony α ja NEX pool- ja täiskaader hübriidkaameratele
Sigma 16mm f/1.4 DC DN Contemporary objektiiv Sonyle
 • 16 mm lainurk-fiksobjektiiv
 • Valgusjõuline – f/1.4 maksimaalne ava
 • Kiire ning vaikse samm-mootoriga
 • Ilmastikukindel disain
 • Sony E bajonetiga poolkaader hübriidkaameratele
449€
Sony FE 85mm f/1.8 objektiiv
 • 85 mm tele-fiksobjektiiv
 • Valgusjõuline - f/1.8 maksimaalne ava
 • Kvaliteetse Sony optikaga
 • Kompaktne ja kerge konstruktsioon
 • Sony E bajonetiga pool- ja täiskaader hübriidkaameratele
649€659€
Sony E 50mm f/1.8 OSS objektiiv, must
 • 50 mm normaal-fiksobjektiiv
 • Valgusjõuline – f/1.8 maksimaalse avaga
 • Vastupidav – alumiiniumist korpusega
 • Integreeritud Sony OSS pildistabilisaatoriga
 • Sony E bajonetiga poolkaader hübriidkaameratele
349€359€
Fujinon XF 35mm f/2 R WR objektiiv, must
 • 35 mm normaal-fiksobjektiiv
 • Valgusjõuline – f/2.0 maksimaalse avaga
 • Tipptasemel Fujifilm optika
 • Ilmastikukindel konstruktsioon
 • Fujifilm X-seeria hübriidkaameratele
449€
Fujinon XF 35mm f/1.4 R objektiiv
 • 35 mm normaal-fiksobjektiiv
 • Valgusjõuline – f/1.4 maksimaalse avaga
 • Tipptasemel Fujinon optika
 • Vastupidav metallist korpus
 • Fujifilm X-seeria hübriidkaameratele
649€
Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR objektiiv, must
 • 23 mm normaal-fiksobjektiiv
 • Valgusjõuline – f/2 maksimaalse avaga
 • Tipptasemel Fujinon optika
 • Ilmastikukindel konstruktsioon
 • Fujifilm X-seeria hübriidkaameratele
499€
Fujinon XF 16-55mm f/2.8 R LM WR objektiiv
 • 16–55 mm normaalsuumobjektiiv
 • Valgusjõuline – läbiva f/2.8 avaga
 • Kiire ning vaikse lineaarse teravustamismootoriga
 • Ilmastikukindla konstruktsiooniga
 • Fujifilm X seeria hübriidkaameratele
1199€1299€
Fujinon XF 16mm f/1.4 R WR objektiiv
 • 16 mm ülilainurk-fiksobjektiiv
 • Valgusjõuline – f/1.4 maksimaalse avaga
 • Tipptasemel Fujinon optika
 • Ilmastikukindla konstruktsiooniga
 • Fujifilm X-seeria hübriidkaameratele
1099€
M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/4-5.6 R objektiiv, must
 • 40–150 mm telesuumobjektiiv
 • Kompaktse ning kerge disainiga
 • 3,75× optiline suum
 • ZERO vääristus
 • Micro Four Thirds hübriidkaameratele
249€
M.Zuiko Digital 45mm f/1.8 objektiiv, must
 • 45 mm normaal-fiksobjektiiv
 • Valgusjõuline – f/1.8 avaga
 • Tipptasemel Olympuse optika
 • Suurepärane portreeobjektiiv
 • Micro Four Thirds hübriidkaameratele
349€
M.Zuiko Digital ED 75-300mm f/4.8-6.7 II objektiiv, must
 • 75–300 mm telesuumobjektiiv
 • Suur suumivahemik – toob kauged objektid lähedale
 • Kiire ja vaikne teravustamismootor
 • Kompaktne ja kerge konstruktsioon
 • Micro Four Thirds hübriidkaameratele
M.Zuiko Digital ED 25mm f/1.8 objektiiv, must
 • 25 mm normaalobjektiiv
 • Valgusjõuline – f/1.8 avaga
 • M.Zuiko Premium seeria kvaliteetobjektiiv
 • Kompaktne ja kerge konstruktsioon
 • Micro Four Thirds hübriidkaameratele
399€
M.Zuiko Digital ED 7-14mm f/2.8 Pro, must
 • 7–14 mm ülilainurkobjektiiv
 • Valgusjõuline - läbiva f/2.8 avaga
 • Tolmu-, pritsme- ja külmumiskindel konstruktsioon
 • M.Zuiko Pro seeria tippkvaliteediga objektiiv
 • Micro Four Thirds hübriidkaameratele
1399€
Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH. objektiiv
 • 25 mm normaalobjektiiv
 • Valgusjõuline – f/1.7 avaga
 • Esmaklassilise optilise kvaliteediga
 • Perfektne portreeobjektiiv
 • Micro Four Thirds hübriidkaameratele
199€
Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f/2.8 II ASPH. POWER O.I.S. objektiiv
 • 12–35 mm normaalsuumobjektiiv
 • Valgusjõuline, läbiva f/2.8 avaga
 • 35 mm ekvivalendina 24–70 mm
 • Integreeritud Power O.I.S. stabilisaator
 • Micro Four Thirds hübriidkaameratele
Panasonic Lumix G Vario 45-150mm f/4.0-5.6 ASPH Mega O.I.S. objektiiv
 • 45–150 mm telesuumobjektiiv
 • 35 mm ekvivalendina 90–300 mm
 • Kiire ning vaikse samm-mootoriga
 • MEGA O.I.S. stabilisaator
 • Micro Four Thirds hübriidkaameratele
249€279€
Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4.0-5.6 II POWER O.I.S. objektiiv
 • 100–300 mm teleobjektiiv
 • Suure suumiulatusega
 • 35 mm ekvivalendina 200–600 mm objektiiv
 • Integreeritud POWER O.I.S. pildistabilisaator
 • Micro Four Thirds hübriidkaameratele
649€
Panasonic Leica DG Summilux 15mm f/1.7 ASPH objektiiv, must
 • 15 mm lainurkobjektiiv
 • Valgusjõuline – f/1.7 avaga
 • Mugav füüsiline avarõngas
 • Esmaklassilise optilise kvaliteediga
 • Micro Four Thirds hübriidkaameratele
599€

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast