Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Mis oleks Island ilma hea fotokaamerata?

Natukene minust endast – olen hobifotograafiaga tegelenud ca. 4-5 aastat ja tänu erinevatele projektidele olen saanud testida päris mitmeid kaameraid. Viimased 2-3 aastat olen reisinud 20-30 erinevas riigis ning aru saanud, et igal reisil peab olema kaasas mugav ja hea kaamera.

Septembri alguses oli plaanitud elukaaslasega nädalane puhkus Islandil, kuid enne minekut tundsin, et vana kaamera ei pea Islandi imelisele loodusele kuidagi vastu. Seega, kirjutasin Photopointi ja nad olid nõus mulle fototehnika rendist kaasa andma Fujifilmi X-H1 hübriidkaamera koos Fujinon XF 18mm f/2 R objektiiviga. Kahjuks algas reis masendavalt, sest lennukis suutsin enda statiivi täiesti kasutuskõlbmatuks teha ehk kogu reis möödus ilma statiivita :(

fujifilm-x-h1-kaspar-photopoint
fujifilm-x-h1-kaspar-photopoint

Kaamera sain kätte päev enne väljalendu, mis andis võimaluse enne reisi kaamerat veidi paremini tundma õppida. Esimene mulje kaamerast oli väga hea:

 • Suurus on täpselt minu käte jaoks loodud – ei ole liiga väike ega liiga suur.
 • Grip on senistest kaameratest, mis mul olnud on, kindlasti kõige parem.
 • LCD töötab kiirelt ja sujuvalt (eelmisel Nikonil oli aeglane ja pigem ebameeldiv).
 • Vajalikud kontrollnupud on kõik kaamera küljes, mitte menüüs peidetud, mis muudab kogu kasutuskogemuse tunduvalt mugavamaks.

Tehnilistele andmetele nii palju rõhku ei pööraks, kuna päris hea ülevaate saab kaamera tootelehelt lihtsasti kätte.

fujifilm-x-h1

Tooksin parem välja paar omadust, mis koheselt silma hakkasid:

1) Keresisene 5-teljeline stabilisaator – jah, see on täpselt nii hea, kui igal pool räägitakse. Uskumatult hea täiendus Fujifilmi poolt ja uut kaamerat ostes tahaksin, et see lisaväärtus oleks kaamerasse sisseehitatud.

2) Autofookus – kiiremates olukordades olen varasemalt hätta jäänud tänu halbadele autofookustele, kuid tuleb tunnistada, et X-H1-le on arendatud väga soliidne autofookus. Nii kiirus kui ka täpsus täitsid oma ülesandeid 100% ja seda ka pimedamates olukordades.

Negatiivse poole pealt jäi natuke hinge kriipima akude kestvusaeg, mis reisidel on kindlasti üks tähtsamaid väärtusi. Iga päev õppisin kaamera kohta midagi uut ja mingil hetkel muutsin IBISe ainult pildistamise hetke peale, mis pikendas tunduvalt akude kestvusaega.

fujifilm-x-h1-kaspar-photopoint
fujifilm-x-h1-kaspar-photopoint

Objektiivist ka natuke – kahjuks ei ole ma siiani olnud eriline fiksobjektiividest fänn ning olin seega enne reisis algust natuke pessimistlik. Õnneks suutis Fujinon XF 18mm f/2 R mind väga positiivselt üllatada ja harjusin sellega väga kiiresti ära.

Objektiivi suurteks plussideks on kindlasti kompaktsus ja olematu kaal, mis teeb reisile kaasa võtmise eriti mugavaks. Nagu arvata oli, siis ei pidanud pettuma ka objektiivi teravuses ega valgusjõulisuses. Lisaks jäin rahule ka ülikiire autofookusega, mis tegi kaameraga väga head koostööd.

fujifilm-x-h1

Kokkuvõte

Mul on lähiajal plaanis soetada endale uus reisikaamera ning hetkel rebis Fujifilm X-H1 enda hinnaklassi ja mugavuse poolest kindlasti TOP3 hulka. Ma arvan, et see ütleb juba kaamera kohta palju ja julgen seda kindlasti soovitada kõikidele tuttavatele tänu kompaktsusele, mugavusele ja kiirusele. Suurepärane kaaslane reisile!
PS! Ärge Islandil kiirust ületage :)

 


Kaspari tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

 

Uuri lisaks:

(857)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Fujifilm X-H1 + akutald VPB-XH1
 • 24,3-megapiksline APS-C X-Trans CMOS III sensor
 • 3-tolline kallutatav LCD ekraan, OLED pildiotsija
 • DCI 4K 4096 × 2160 24p videosalvestus
 • 5-teljeline keresisene stabilisaator
 • Klassikaline ilmastikukindel magneesiumsulamist korpus
Fujifilm X-H1 kere
 • 24,3-megapiksline APS-C X-Trans CMOS III sensor
 • 3-tolline kallutatav LCD ekraan, OLED pildiotsija
 • DCI 4K 4096 × 2160 24p videosalvestus
 • 5-teljeline keresisene stabilisaator
 • Klassikaline ilmastikukindel magneesiumsulamist korpus

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast