Canon EOS-M hübriidkaameraga pildistajatele sai alles kaks kuud tagasi rõõmusõnumeid jagada – esimene EF-M bajonetiga päris makroobjektiiv Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM nägi ilmavalgust. Nüüd tänasel päeval on see rõõm veel suurem, kuna objektiiv on reaalselt poelettidel olemas ning ootab mil fotograafid teda fotokotis kaasa võtaks.
Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM objektiivi just makroobjektiivide kontekstis vaadates on väga unikaalne kooslus. Väiksematest asjadest suurema poole minnes – esiteks on selles objektiivis kasutusel kiire, vaikne ning sujuv STM teravustamismootor. See tagab hääletu teravustamise, sobides nii pisikeste putukate jahtimiseks kui ka videograafilisteks rakendusteks. Teiseks – selles objektiivis on kasutusel kvaliteetne pildistabilisaator. Väidetavalt 100mm L seeria makroobjektiivi eest laenatud Canon Hybrid IS stabilisaator pakub kuni 3,5 stopist stabilisatsiooni, mis 28 mm objektiivi ees tõlgendub päris pikaks võimalikuks säriajaks või ülisujuvaks videosalvestuseks. Kolmandaks, see objektiiv ei ole ainult 1× suurendusega. See makroobjektiiv on lausa 1,2× suurendusega ehk lähima teravustamiskauguse peal pildistades on sensorile loodav kujutis 1,2× suurem kui objektiivi ees olev subjekt. See on ikkagi 0,2× korda rohkem kui tavalised makroobjektiivid või lausa terve makroobjektiivi jagu rohkem kui Macro tähistusega soodsad teleobjektiivid. Neljandaks, kõige unikaalsemaks omaduseks sel objektiivil on hoopis integreeritud LED valgusti objektiivi ees. See kahesüsteemne valgusti võimaldab valgustada vasakult, paremalt või mõlemalt poolt samaaegselt. Niimoodi on omakorda võimalik saavutada see ideaalne valgus veel lihtsamalt ilma, et peaks suurt makrovälku, peegeldit või hajutit kaasas vedama.
Optiliselt 11 elementi 10 grupis, millest üks UD element ning kaks asfäärilist elementi hoiavad erinevad geomeetrilised moonutused kontrolli all ning tagavad terava pildi. Lähimaks teravustamiskauguseks objektiivil 9,3 cm ning 7 labaga diafragma loob samas meeldiva bokeh efekti. Objektiiv ise on kompaktne – diameetriks 60,9 mm ning pikkuseks 46 mm, sobides suurepäraselt näiteks Canon EOS-M3 hübriidkaamera ette.
Selle objektiiviga on tegelikult vaikselt näha seda, et Canon ikka mingil määral arvestab muutuvate tuulesuundadega fotograafias. Varasemalt stoiliselt hübriidkaamerate orkaani pealt vaadates ning peegelkaameratele kindlaks jäänud Jaapani kaameratootja võtab lõpuks õppust teiste naabrite kogemusest ning panustab üha rohkem oma EOS-M platvormi. Sony, Panasonicu või Fuji kinnipüüdmiseks on teekond veel väga pikk ees, aga pikaajalise rivaali Nikoni on vähemalt praeguseks seljataha jätnud.
(733)
- 28 mm makroobjektiiv
- Väga suure, 1,2× suurendusega
- Kiire ja vaikne STM teravustamismootor
- Integreeritud Macro Lite LED valgusti
- Canon EOS M hübriidkaameratele
- 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
- 3" kallutatav LCD puuteekraan
- Hybrid CMOS AF III süsteem
- FullHD 1920 × 1080 25p videosalvestus
- Integreeritud WiFi & NFC ühendused
- 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
- 3" kallutatav LCD puuteekraan
- Hybrid CMOS AF III süsteem
- FullHD 1920 × 1080 25p videosalvestus
- Integreeritud WiFi & NFC ühendused
- 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
- 3" kallutatav LCD puuteekraan
- Hybrid CMOS AF III süsteem
- FullHD 1920 × 1080 25p videosalvestus
- Integreeritud WiFi & NFC ühendused
- 100 mm teleobjektiiv
- Valgusjõuline – f/2.8 ava
- 1 : 1 ülekandega makro
- Kiire ja vaikne USM teravustamismootor
- Canon L-seeria tippkvaliteet
Kommentaarid