Suvi on täies hoos ning kui ilmajaama pisutki uskuda, siis peaks kuuma veel enam kui nädalaks jaguma. Selliste ilmadega ei tahakski olla mujal kui kaelani vees. Häda on aga selles, et kui seal siis tõelise fotograafi kombel jälle pildistamistuhin peale peaks tulema, peab vee seest kuuma kätte ronima. Õudne mõeldagi.
Tänases kasulike vidinate nurgakeses vaatame ühte lihtsat, nutikat ja soodsat lahendust, mille olemasolul ei pea pildistamiseks vee seest välja tulema. Enamgi veel – selle abil saad oma kompaktkaameraga pilte teha koguni 5 meetri sügavusel vee all. Lavod veekindel kott 10.16€ mahutab endasse praktiliselt ükskõik millise kompaktkaamera, kaitstes seda siis vee eest. Kasulik abimees kanuumatkadel, kalal olles või lihtsalt kuuma ilmaga rannas olles. Vaatame, kuidas see toimib.
Toode on markeeritud IP×8 tähistusega. See osutab veekindluse standardile – number kaheksa näitab, et toodet võib enam kui üks kord asetada üle meetri sügavusele vette. Pakendi peal ilutseb lööklause “50 Meters Guaranteed”. Kirje paki taga ütleb, et soovituslik veealune sügavus on kuni 5 m.
Selline kotikene – näib, et tootjal on eriline armastus Olympuse digikaamerate vastu sest just selle tootja papist kaameraprofiil koti sisemust kaunistama seatud on. Esiküljel on näha kõvemast plastikust objektiivitoru. Paremalt käib kott kinni-lahti, sealsamas on ka aas koti kaela riputamiseks.
Tagakülg.
Kott käib kinni-lahti kahe sulguri abil. See on päris lollikindel meetod – kui need korralikult kinnises asendis on, ei siis vesi kotti pääse.
Sulgurid lahtises asendis.
Koti veekindlus sai ise järele testitud. Pentax S1 kompaktkaameraga 131.15€.
Koti läbipaistev osa on valmistatud keskmisest paksemast, pehmest, silikoonina tunduvast materjalist. Kaamerat kotis õigesse asendisse seada on paras nikerdamine sest aparaat jääb vägisi koti külge kinni. Samas – kui kaamera paika saab, siis on see ka koti sees kenasti paigal.
Laiema fookuskauguse puhul jäävad objektiivitoru ääred kaadris näha.
See ei ole probleemiks. Tuleb lihtsalt pisut sisse suumida ja ongi korras.
Ja nüüd võibki pildistada nii vee all kui ka vee peal kartmata, et vesi kaamerasse pääseb. Võin kinnitada, et vähemalt sellel esimesel katsetuskorral jäi koti sisemus perfektselt kuivaks.
Kõige laiema nurgaga pildistades jäävad objektiivitoru ääred kaadris näha.
Pisut sisse suumides see enam probleemiks pole.
Paar kiiremat veealust klõpsu ka.
(1384)
Kommentaarid