Tänavu esmakordselt Snäp pildipangas toimunud Tamroni Reisifoto konkursile laekus märkimisväärsed 945 tööd. Saabunud fotodel oli jäädvustatud erinevate paikade kultuuri ehedal ja puutumata kujul, portreteeritud huvitavaid inimesi või hingematvalt kauneid maastike – kõike seda, mida me reisifotodelt ootamegi.
Motivatsiooni oma parimaid reisipilte konkursile esitamiseks, andis kindlasti juurde Tamroni poolt koostöös Photopointiga välja pandud muljetavaldavalt suur auhinnafond – üle 2000€ väärtuses Tamroni fototehnikat. Auhinnafond jagunes vastavalt:
I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist
II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist
III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist
Nüüd on lõpuks käes kauaoodatud hetk, kuulutame välja Tamroni Reisifoto võitjad. Žürii koosseisus loodusfotograaf Sven Začek, portreefotograaf Renee Altrov, loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili on valinud tänavuse Tamroni Reisifoto konkursi parimateks:
“Gulmarg, Kashmiir, India” – autor: Valdek Udris. Fotokonkursi “Tamroni Reisifoto ” esimene koht.
Žürii liikme Toomas Ili kommentaar: „Pildid, mis näitavad ehedalt, kui väike ja tühine on inimene tegelikult suure looduse kõrval, kõnetavad alati. Kui inimene kaamera taga nähtu ka meisterlikult vormistada suudab, ongi tulemuseks foto, mis teiste seast selgelt esile tõuseb. Nagu see siin.“
“Süüria, Aleppo” – autor: Rait Tuulas. Fotokonkursi “Tamroni Reisifoto ” teine koht.
Žürii liikme Renee Altrovi kommentaar: „Esimese asjana tuleb selline mõnus National Geographicu tunne. Udused tagatänavad koos valgusvihtudega jutustavad juba lugusid iseenesest, just sellisel viisil kuidas üks hea reisifoto peakski tegema. Reisimine on meie isiklik seiklus läbi teiste kultuuriruumide ja reisifoto on selle kultuuriruumi tõlgendus sinu silmade(kaamera) läbi. Siin kaadris näen fotograafi mõnusat seiklust väga selgelt.“
“Lunni kuutõus” – autor: autor: Karl Ander Adami. Fotokonkursi “Tamroni Reisifoto ” kolmas koht
Žürii liikme Sven Začeki kommentaar: „Reisi eesmärgid võivad olla mitmesugused – kultuur, linnamaastik, loodusmaastik või elusloodus. Kõik nad pakuvad elamusi nii kohapeal kogedes kui hiljem fotodena kaugelt või lähemalt kaasa tuues. Sellel pildil on õnnestunud näidata elusloodust talle omases keskkonnas ilusa loodushetke taustal. On näha, et hetke on valitud, mitte pole tehtud kiire turistiklõps, mis on kõige tavapärasem reisifoto ebaõnnestumise valem. Hea reisifoto on minu jaoks selline, mis käivitab kutse ise sealsamas olla ja see foto Lunnist paneb mõtted selles suunas kiiresti käima.”
Aitäh kõigile, kes esitasid fotokonkursile oma parimad reisifotod ning sellega meie kõigi maailmapilti avardasid.
(1901)
Kommentaarid