Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Pentax esitleb uut binokliseeriat ja selle kahte esindajat

Postitas: Lauri

Pentax on Eestis tuntud eelkõige kui kvaliteetsete peegel- ja kompaktkaamerate tootja. Vähem inimesi teavad, et Pentaxil on välja käia väga lai valik kvaliteetseid binokleid.

Sellesse valikusse lisandus täna uus seeria – DCF NV. Koos uue seeriaga tutvustab Pentax kahte sellesse kuuluvat kvaliteetbinoklit – 8×36 DCF NV ning 10×36 DCF NV.

Uue seeria binoklites kasutatakse katusprismasid, optilised elemendid on perfektse kujutise tagamiseks kaetud kolme erineva vääristusega, binoklid on vee- ja löögikindlad ning nende sisemus on täidetud lämmastikgaasiga. Kõigest sellest lähemalt allpool.

Vääristused tagavad laitmatu kujutise

Ka kõige kvaliteetsemast klaasist valmistatud läätsedel ning prismadel on nii valgust läbi laskev, kui ka seda peegeldav võime. Binoklite puhul on aga eriti tähtis, et teatud klaaselementide pinnad oleks sellised, mis ainult valgust peegeldaksid, ning teatud pinnad oleksid jällegi sellised, mis valgust ainult läbi laseksid.

Pentaxi täna välja kuulutatud DCF NV seeria binoklite optika on kaetud kolme erineva vääristusega. Mitmekihiline vääristus on kantud kõigile valgust läbi laskvatele klaaspindadele nagu läätsed ning katusprismade need tahud, kust valgus prismadesse siseneb.

Peegeldumist soodustav vääristus on kaetud katusprismade neile tahkudele, kust valgus tagasi peegeldub. Lisaks sellele on katusprisma pinnad kaetud veel faasvääristusega – see parandavat binokli näidatava kujutise kontrastsust ning lahutusvõimet.

(Ülaloleval joonisel kujutatud poroprismal on pelgalt illustratiivne iseloom. DCF NV seeria binoklites kasutatavad prismad on veidi keerulisema geomeetrilise ehitusega)

Vee- ja tolmukindlus

Pentaxi täna esitletud DCF NV seeria binoklite korpused on varustatud vee-ja tolmukindlate tihenditega. See teeb võimalikuks nende kasutamise nii kuivas ja tolmuses keskkonnas kui ka paduvihma ajal. Enamgi veel: binokli veekindlus on kuni üks meeter – seega saab porilompi kukkunud binokli hõlpsalt puhtaks seda magedas vees loputades.

DCF NV seeria binoklite korpused on valmistatud tugevast ning samas kergest klaaskiudplastikust. Parema haarde tagamiseks on kogu binoklite pealispind kummeeritud. Selline pealiskiht muudab uued binoklid põrutuskindlaks. Täie jõuga vastu asfalti visata loomulikult ei tasuks. Poolega ka mitte..

Lämmastikgaasiga täidetud korpus

Need paljukiidetud DCF NV binoklite korpused evivad aga veel ühte olulist omadust – nad on täidetud lämmastikgaasiga. Tavalisel õhul on omadus sisaldada mingis koguses vedelikku aurustunud kujul. Isegi siis kui see õhk on väga kuiv, sisaldab ta mingis koguses vett, mis järskude temperatuurimuutuste toimel kondenseeruda võib.

Pole õhku – pole probleemi – seepärast ongi DCF NV binoklite korpused täidetud hoopis lämmastikgaasiga. Viimane hoiab ära kondentsi tekkimise binokli sees ning seal olevate läätsede peal. Lisaks sellele hoiab see ära mikrofloora vallutused ning kaitseb binoklite sisedetaile korrodeerumast.

Muud tähtsad omadused

Pentaxi uue sarja binoklitesse vaatamisel ei pea silmamune jõhkralt vastu tagumisi okulaare suruma. Binoklites kasutatud prismad teevad võimalikuks binoklist täieliku vaatevälja nägemise ka siis, kui tagumised okulaarid on silmadest kuni 17,5 mm kaugusel. (8×36 DCF NV – 16 mm).

DCF NV binoklitel on reguleeritav astmeline diopter mis välistab selle juhusliku paigastkeeramise. Binoklite minimaalseks teravustamiskauguseks on umbes kolm meetrit ning nende okulaarikorgid on varustatud kummeeritud pikendustega, mis takistavad vihmal ning tolmul vaatlemise ajal teid segama tulla.

Loe ka Pentaxi ametlikku pressiteadet

Pentaxi lai binoklite valik Photopointis

(117)

Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Piltide alusel AC väljundpesad ei ole EU tüüp, kas müütegi ..."

Merike Linnamägi, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga