Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Kuidas valida aktiivsusmonitori?

Aktiivsusmonitor on suurepärane kaaslane igaühele, kes tunneb, et diivanil logeletud või kontoritoolis istutud tunnid kipuvad liialt pikale venima. Üks eeskujulik aktiivsusvõru loeb üles kõik päeva jooksul astutud sammud, kalkuleerib põletatud kalorid ning utsitab terve päeva vältel rohkem liikuma, kuid see pole kaugeltki kõik. Aktiivsusmonitorid on jõudsalt võtnud enda kanda nii spordikellade kui nutikellade ülesandeid ning tänu sellele on erineva disaini ja funktsioonipagasiga aktiivsusmonitore turul niivõrd palju, et selle ainuõige leidmine võib üsna peadpööritavaks kogemuseks osutuda. Selleks, et enda randmele just Sinu vajadustele sobivaim kaaslane valida, tasub enda jaoks selgeks teha, millist võimekust aktiivsusmontorilt ootad, ning valiku tegemisel mõningaid pidepunkte silmas pidada.

 

Vähem on rohkem?

Minimalistlikud aktiivsusmonitorid, mis pole koormatud üleliigsete kellade ja viledega, hoiavad silma peal Sinu päevasel aktiivsusel, astutud sammudel ja põletatud kaloritel ning on ühtaegu ka taskukohased. Igapäevase motivatsioonisüsti tagavad näiteks fitnessi entusiastide lemmikud Polar Loop ja Loop 2, mis on lihtsa, kuid praktilise funktsioonipagasi musternäidised. Samuti tõusevad nende kõrval esile stiilipuhas Fitbit Alta, lihtne Fitbit Flex 2, märkimisväärse akukestvusega Garmin Vivofit 3 ning stiilse aksessuaari nägu Jawbone UP2.

Polar Loop 2

Trennihundile

Kui pelgalt sammude loendamisest jääb Sinu igapäevase aktiivsuse jälgimiseks väheks ja leiad end aeg-ajalt ka spordiklubist või jooksuradadelt, tasub vaadata juba priskema funktsioonipagasiga aktiivsusmonitoride poole.

Spordikellade ning aktiivsusvõrude vahele on äärmiselt keeruline piiri tõmmata ja miks peakski? Enamik spordikellasid on juba niikuinii samaaegselt ka aktiivsusmonitorid. Kui oled suur trennihunt, kaalu näiteks treeningrežiimidest pakatavaid Polari spordikellasid. Mõlemad Polari uustulnukid Polar M430 ja Polar A370 on ideaalsed nii igapäevaseks aktiivsuse jälgimiseks kui trenniminutite logimiseks. Mõlemad pakuvad üle saja erineva treeningprofiili, mille seast leiab sobiva nii jooksja, tantsija kui discgolfar. Samuti on mõlemal mudelil randmepõhine optiline pulsiandur, mis hoiab Sinu südametööl silma peal nii diivanil kui treeningsaalis ning tagab täpsed kaloriarvutused ja võimaldab pulsi järgi treenida ilma tüütu pulsivööta. Lisaks leiab asjalikke treeningkaaslaseid ka Garmini ja Fitbiti valikust. Näiteks pakuvad Garmin Vivosmart 3, Vivosmart HR ja Fitbit Charge 2, Alta HR automaatset treeningu tuvastust, mille puhul võid treeningut alustada ühegi nupulevajutuseta – need võrud on piisavalt nutikad, et ise aru saada, millal trenn on alanud või lõppenud. Sõltumata sellest, kui sage või harv on Sinu trennimenüü, on aktiivsusmonitoride maailmas midagi igaühe aktiivsustasemele.

Polar M430

Treeni oma südame taktis

Pulsimõõtmise oskus ei ole aktiivsusmonitoride maailmas enam mingi uudis ega imeasi – pea iga uus turule astuja oskab kas pulsivööga ühise keele leida või on varustatud integreeritud optilise pulsianduriga. See on agaramate trennisõprade jaoks vägagi teretulnud omadus, sest pulsi mõõtmise oskused tagavad täpsemad kalorikulu arvutused ning võimaluse efektiivselt pulsitsoonide järgi treenida.

Polar A370

Neile, kes pulsiinfo täpsuse arvelt kompromisse teha ei soovi, kuid ka 24/7 pulsiinfot näha tahaks (näiteks oma puhkeasendi südamelöögisageduse jälgimiseks), on suurepärased kaaslased just sellised mudelid nagu uus Polar M430Polar A370Polar M200, Garmin Vivoactive HR / Vivosmart 3Forerunner 35 / Vivosmart HR või TomTom Spark – need kellad on varustatud optilise pulsianduriga, kuid suudavad endaga ühendada ka välise pulsivöö. Kui aga kõrge intensiivsusega intervalltreeningud Sinu trennimenüüsse ei kuulu, saab ka optiline pulsiandur üksi kenasti Sinu südametaktide jälgimisega hakkama. 24/7 pulsiinfot pakuvad nii eelmainitud spordikellad kui näiteks Fitbiti esindajad Charge 2Alta HR ja Fitbit Surge, samuti stiilne aksessuaar Jawbone UP3 või TomTom Touch, mis lisaks pulsi mõõtmisele suudab teha ka kehaanalüüsi.

 

GPSiga või GPSita – selles on küsimus

Kuigi paljud aktiivsusmonitorid oskavad kiirendusmõõtja poolt kokkukogutud sammude põhjal välja arvutada läbitud vahemaa, keskmise tempo jm näitajad, ei ole see piisavalt usaldusväärne info, et rahuldada jooksuradade vallutajaid või jalgrattaratsanikke, kes oma treeningute kohta detailset statistikat näha sooviksid. GPS-võimekusega kellad tagavad treeningu lõppedes täpse kilometraaži, tempo, keskmise kiiruse jm ning lisaks joonistavad läbitud marsruudi ka kaardile.

Polar M430

Garmin Forerunner 35

Integreeritud GPS-vastuvõtjaga isendid nagu Polar M430Polar M200TomTom SparkForerunner 35 on suuremas osas kõik rohkem spordikella nägu, kuid kõige traditsioonilisemat aktiivsusmonitori joont hoiab siin väike, aga tubli Garmin Vivosmart HR+. GPS-vastuvõtja korpuse sisse peitmine annab kellale reeglina kohe sportlikuma ilme, kui aga soovid eelkõige stiilset igapäevakaaslast, millega aeg-ajalt jooksu- või kõnnitrajektoore kaardile joonistada, tasub vaadata näiteks Fitbit Charge 2 või Fibit Alta HR poole, mis küll enda stiilse korpuse sisse GPS-vastuvõtjat ei mahuta, kuid suudavad tänu Connected GPS funktsioonile ühendatud nutitelefoniga tandemis sõita ning GPS info telefoni kaudu üles korjata. Sama funktsiooni on enda sisse pakkinud ka uus Polar A370 – tänu uuele GPS-võimekusele on keeruline leida teist nutivõru, mis näeb niivõrd hea välja kui A370 ja pakub ka samaväärset funktsioonikomplekti.

 

Mida nutikam seda parem?

Kuigi tänaseks on kõik aktiivsusmonitorid üsna taibukad, on mõned siiski tõestanud end nutikamaks kui teised. Aktiivsusmonitoride turg on juba jõudsalt segunenud spordikelladega, pole siis imestada, et need ka nutikellade mängumaale trügivad. Kui Sinu jaoks on oluline olla nutimaailmaga pidevas ühenduses, tasub vaadata selliste aktiivsusmonitoride poole, mis on varustatud ka selgeltloetava ekraaniga. Nutitelefoni potsatavaid kõnesid, sõnumeid ja kalendriteavitusi kuvavad enda ekraanil näiteks Fitbit Charge 2 ja Fitbit Alta. Kel vaid kõnede ja sõnumite teavitustest vähe, tasub pilgud pöörata Polari ja Garmini lettide poole – oma värvilistele LCD ekraanidele toovad kõik märguanded alates Messengeri sõnumitest Instagrami like’ideni välja näiteks Polar A370 ja Garmin Vivoactive HR.

Polar A370

 

Ära eales hinda raamatut kaante järgi.. või siiski?

Viimane, kuid kaugeltki mitte vähemtähtsam – disain. See on ühe tehnikavidina puhul ilmselgelt kõige pealiskaudsem faktor, kuid siiski äärmiselt oluline – aktiivsusmonitorist ei ole Sulle kasu, kui see riiulil tolmu kogub. Valides funktsioonidest pakatava, kuid ebamugava disainiga nutivõru, on vaid aja küsimus, mil selle sahtlinurka pagendad (eriti tõenäoline suuremate spordikella mõõtu isendite puhul). Kui Sinu silmis on oluline kandmismugavus ja stiilne disain, mis sobib randme ümber ka siis, kui trenniriided seljast heidetud, vaata tagasihoidliku funktsioonipagasi, aga ajatu disainiga Garmin Vivomove’i poole või sisult võimekate ja samaaegselt ka stiilse disainiga Polar A370Fitbit Charge 2 ja Fitbit Alta HR poole.

Fitbit Charge 2


Kahtlemata saaks veelgi enam detailidesse laskuda, kuid vältimaks valiku veel keerulisemaks tegemist piirdume siinkohal nende viie pidepunktiga. Loodetavasti saad nendest suunise just Sinule sobiva aktiivsusmonitori leidmiseks. Pea meeles, et nii nagu fotomaailmas kehtib ütlus, et parim kaamera on see, mis on Sul kaasas, kehtib sama ka aktiivsusmonitoride kohta – riiulil tolmu kogudes ei saa loetud ükski samm. Soovid lihtsalt igapäevakaaslast sammude ja aktiivsuse mõõtmiseks? Vali tagasihoidlikuma funktsioonipagasiga võru (Su rahakott rõõmustab). Käid sageli kilomeetreid püüdmas või spordiklubis mõõtu võtmas? Vali GPS-võimekusega kell, mis oskab ka pulssi mõõta ning pakub erinevaid treeninrežiime. Kõige selle taustal pea meeles, et võru oleks ka mugav igapäevasel kandmisel.

 

• Kõik spordikellad ja aktiivsusmonitorid Photopointis »

(1979)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Polar A370 S, valge
 • Integreeritud pulsianduriga nutivõru
 • 24/7 aktiivsuse jälgimine – sammud, kalorid jm
 • GPS ühendatud telefoni kaudu
 • Nutitelefoni teavitused otse randmel
 • Veekindel – ole aktiivne iga ilmaga
159€199€
Polar A370 M/L, must
 • Integreeritud pulsianduriga nutivõru
 • 24/7 aktiivsuse jälgimine – sammud, kalorid jm
 • GPS ühendatud telefoni kaudu
 • Nutitelefoni teavitused otse randmel
 • Veekindel – ole aktiivne iga ilmaga
159€199€
Polar A370 M/L, valge
 • Integreeritud pulsianduriga nutivõru
 • 24/7 aktiivsuse jälgimine – sammud, kalorid jm
 • GPS ühendatud telefoni kaudu
 • Nutitelefoni teavitused otse randmel
 • Veekindel – ole aktiivne iga ilmaga
159€199€
Polar M430 M/L, valge
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-spordikell
 • Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine
 • Telefoni märguanded otse randmel
 • Polar Flow salvestab ja analüüsib treeninguid
 • Veekindel – sobib ka ujumiseks
179€229€
Polar M430 M, hall
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-spordikell
 • Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine
 • Telefoni märguanded otse randmel
 • Polar Flow salvestab ja analüüsib treeninguid
 • Veekindel – sobib ka ujumiseks
Garmin Forerunner 35, valge
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-spordikell
 • Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine – kalorid, sammud jm
 • Nutitelefoni märguanded otse randmel
 • Automaatne sünkroniseerimine Garmin Connect keskkonnaga
 • Veekindel disain ei heitu vihma ega duši ees
149€199€
Garmin Forerunner 35, must
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-spordikell
 • Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine – kalorid, sammud jm
 • Nutitelefoni märguanded otse randmel
 • Automaatne sünkroniseerimine Garmin Connect keskkonnaga
 • Veekindel disain ei heitu vihma ega duši ees
149€199€
Garmin Forerunner 35, sinine
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-spordikell
 • Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine – kalorid, sammud jm
 • Nutitelefoni märguanded otse randmel
 • Automaatne sünkroniseerimine Garmin Connect keskkonnaga
 • Veekindel disain ei heitu vihma ega duši ees
149€199€
Garmin Forerunner 35, laimiroheline
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-spordikell
 • Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine – kalorid, sammud jm
 • Nutitelefoni märguanded otse randmel
 • Automaatne sünkroniseerimine Garmin Connect keskkonnaga
 • Veekindel disain ei heitu vihma ega duši ees
149€199€
Garmin Vivomove Premium, hõbedane/nahk
 • Aegumatu disainiga aktiivsusmonitor
 • Loeb samme, jälgib und ning ärgitab liikuma
 • Tervelt aasta kestev vooluallikas
 • Automaatne sünkroniseerimine rakendusega
 • Veekindel – ei heitu vihma ega duši ees
Garmin aktiivsusmonitor Vivomove Sport, valge
 • Aegumatu disainiga aktiivsusmonitor
 • Loeb samme, jälgib und ning ärgitab liikuma
 • Tervelt aasta kestev vooluallikas
 • Automaatne sünkroniseerimine rakendusega
 • Veekindel – ei heitu vihma ega duši ees
Garmin aktiivsusmonitor Vivomove Premium, kuldne/nahk
 • Aegumatu disainiga aktiivsusmonitor
 • Loeb samme, jälgib und ning ärgitab liikuma
 • Tervelt aasta kestev vooluallikas
 • Automaatne sünkroniseerimine rakendusega
 • Veekindel – ei heitu vihma ega duši ees
Garmin aktiivsusmonitor Vivomove Classic, must/must nahk
 • Aegumatu disainiga aktiivsusmonitor
 • Loeb samme, jälgib und ning ärgitab liikuma
 • Tervelt aasta kestev vooluallikas
 • Automaatne sünkroniseerimine rakendusega
 • Veekindel – ei heitu vihma ega duši ees
Garmin aktiivsusmonitor Vivomove Sport, must
 • Aegumatu disainiga aktiivsusmonitor
 • Loeb samme, jälgib und ning ärgitab liikuma
 • Tervelt aasta kestev vooluallikas
 • Automaatne sünkroniseerimine rakendusega
 • Veekindel – ei heitu vihma ega duši ees
Garmin aktiivsusmonitor Vivomove Classic, rose gold/valge nahk
 • Aegumatu disainiga aktiivsusmonitor
 • Loeb samme, jälgib und ning ärgitab liikuma
 • Tervelt aasta kestev vooluallikas
 • Automaatne sünkroniseerimine rakendusega
 • Veekindel – ei heitu vihma ega duši ees
Garmin aktiivsusmonitor Vivosmart 3 L, must
 • Integreeritud pulsianduriga nutivõru
 • Loendab samme, kaloreid, intensiivseid minuteid jm
 • Mõõdab VO2 max ning stressi ja loendab harjutuste kordusi
 • Nutitelefoni märguanded otse randmel
 • Aku kestab kuni 5 päeva
Garmin aktiivsusmonitor Vivosmart 3 S/M, sinine
 • Integreeritud pulsianduriga nutivõru
 • Loendab samme, kaloreid, intensiivseid minuteid jm
 • Mõõdab VO2 max ning stressi ja loendab harjutuste kordusi
 • Nutitelefoni märguanded otse randmel
 • Aku kestab kuni 5 päeva
Garmin aktiivsusmonitor Vivosmart 3 S/M, lilla
 • Integreeritud pulsianduriga nutivõru
 • Loendab samme, kaloreid, intensiivseid minuteid jm
 • Mõõdab VO2 max ning stressi ja loendab harjutuste kordusi
 • Nutitelefoni märguanded otse randmel
 • Aku kestab kuni 5 päeva
Garmin aktiivsusmonitor Vivosmart 3 S/M, must
 • Integreeritud pulsianduriga nutivõru
 • Loendab samme, kaloreid, intensiivseid minuteid jm
 • Mõõdab VO2 max ning stressi ja loendab harjutuste kordusi
 • Nutitelefoni märguanded otse randmel
 • Aku kestab kuni 5 päeva
Fitbit aktiivsusmonitor Flex 2, magenta
 • Minimalistlik ning nutikas aktiivsusmonitor
 • Kõnede ja sõnumite märguanded
 • SmartTrack automaatne treeningu tuvastus
 • Veekindel disain sobib ka ujumiseks
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Flex 2, lavendel
 • Minimalistlik ning nutikas aktiivsusmonitor
 • Kõnede ja sõnumite märguanded
 • SmartTrack automaatne treeningu tuvastus
 • Veekindel disain sobib ka ujumiseks
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Flex 2, must
 • Minimalistlik ning nutikas aktiivsusmonitor
 • Kõnede ja sõnumite märguanded
 • SmartTrack automaatne treeningu tuvastus
 • Veekindel disain sobib ka ujumiseks
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Flex 2, tumesinine
 • Minimalistlik ning nutikas aktiivsusmonitor
 • Kõnede ja sõnumite märguanded
 • SmartTrack automaatne treeningu tuvastus
 • Veekindel disain sobib ka ujumiseks
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Alta S, roosa/kuldne
 • Stiilne ning nutikas aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite & kalendri märguanded
 • SmartTrack automaatne treeningu tuvastus
 • Puutetundlik ekraan
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Alta S, must/kuldne
 • Stiilne ning nutikas aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite & kalendri märguanded
 • SmartTrack automaatne treeningu tuvastus
 • Puutetundlik ekraan
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 L, ploomililla/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 S, ploomililla/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 S, must/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 S, türkiis/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 L, must/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 L, sinine/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 S, lavendel/rose gold
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 L, must/gunmetal
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 S, must/gunmetal
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit Surge L, must
 • Integreeritud pulsianduri & GPSiga fitness-kell
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine: sammud, kalorid jms
 • SmartTrack treeningu tuvastus & multi-sport režiimid
 • Kõnede & SMSide teavitused + muusikarakenduse juhtimine
 • Aku kestab kuni 7 päeva
Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Jälgi meid Facebookis

Omanda kõik fotode töötlemise tehnikad Põhjalik kursus algajaile 35 õppevideot Telli tasuta ligipääs:
.
Saad tasuta kursuse ja liitud Fotokursuse uudiskirjaga
.

Viimased kommentaarid

"Näeb välja nagu pisike K-1. Rohkem pilte prototüübist ja kommentaariumis ..."

tungal, Ricoh teatas, et toob turule uue Pentax K-seeria APS-C sensoriga peegelkaamera

"Teravustamismootor - Kruvimehhanism - on see trükiviga või on mingi ..."

Naksik, Nüüd saadaval: ülilainurk-suumobjektiiv HD Pentax DA 10-17mm f/3.5-4.5 ED objektiiv

"Tere! Täname tähelepanu juhtimast.Oleme asunud tootjaga suhtlusesse, aga hetkel puudub meil ..."

Elise, Iseliimuvate lehtedega albumid mahutavad endasse nii klassipildid kui ka vaarisade portreed

"Ettevaatust, iseliimuvate lehtedega fotoalbumid võivad olla fotode pikaajaliseks säilitamiseks sobimatud! ..."

Merilis Roosalu, Iseliimuvate lehtedega albumid mahutavad endasse nii klassipildid kui ka vaarisade portreed