Kauaoodatud päev on käes ning lõpuks on see meie ees! Canon on lõpuks välja tulnud oma täiskaader pildisensoriga hübriidkaameraga ning selle uue bajonetiga. Kaamera enda mudelinimetus on lihtsalt EOS R ning bajoneti nimetus on RF.
Seeria esimese kaamera tehnilised andmed on vägevad — 30,3-megapiksline CMOS pildisensor ning DIGIC 8 protsessor. Loomulikult on autofookussüsteemiks Canoni juba teada-tuntud Dual Pixel muljetavaldava 5655 fookuspunktiga. ISO tundlikkust saab seada 100-40 000, kuid seda saab laiendada 50-102 400. EOS R suudab pildistada nii Canoni 14-bitist CRW Raw formaati kui ka üpris uut C-Raw formaati, mis pakub oluliselt väiksema mahuga pildifaile.
Pildistamisvõimekuselt on kaamera muidugi kõik, mida sellelt oodati. Sarivõtet saab teha 8 kaadrit sekundis kui kasutada kõige kiiremat režiimi. Kui soovida, et kaamera samal ajal suudaks ka fokusseerida, langeb see kolmele kaadrile sekundis. Vahemälu on üpris mahukas — 47 Raw, 78 C-Raw ning 100 JPG faili saab järjest teha kui pildistada UHS-II kiirusega kaardile.
Videopoolelt aga ei ole EOS R nii muljetavaldav — 4K lahutusvõimega videot saab filmida 30 kaadrit sekundis, kuid see tuleb 1,7x cropiga, mis tähendab väiksemat pinda kui poolkaader sensor kasutab. Kasutajad saavad valida nii ALL-i kui ka IPB vahel, mis on vastavalt 420 Mbps ning 120 Mbps. Kui lahutusvõimet vähendada Full HD peale, saab teha videot 60 kaadrit sekundis.
Kere on tehtud magneesiumsulamist, mis on ka ilmastikukindel ning kuju poolest on väga sarnane Canoni varasematele hübriidkaameratele. Sellel on elektrooniline pildiotsija 3,69 miljoni pildipunktiga ning igatepidi pööratav 3,2-tolline LCD-ekraan, mis on samuti ka puutetundlik. Pildiotsija kõrval on ka täielikult kasutaja poolt seadistatav väike puutetundlik ala, millelt saab kiiresti muuta näiteks ISO, valgetasakaalu jne. Mälukaardipesasid on vaid üks ning see toetab UHS-II formaati ning ühendusvõimalustest on olemas HDMI, USB-C, kaabliga juhtimispuldi ja eraldi mikrofonisisend. Samuti saab ühendada ka kõrvaklappe. Juhtmevabadest võimalustest on olemas Wifi ja Bluetooth.
Aku elueaks on Canoni sõnul 370 kaadrit kui kasutada ekraani ning 350 kui kasutada pildiotsijat.
Nagu juba öeldud, on kaamera RF-bajonett, millele on praegu kohe pakkuda ka nelja (RF 35mm f/1.8 IS Macro STM, RF 50mm f/1.2L USM, RF 24-105mm f/4L IS USM ja RF 28-70mm f/2L USM) objektiivi kuid olemas on ka adapterid, et kasutada EF ning EF-S objektiive. Uue bajonetiga on ka süsteem Digital Lens Optimizer, mis juba eos korrigeerib aberratsiooni ning annab kaamerale rohkem pildistamisinfot, et hiljem oleks moonutusi jms. lihtsam parandada.
Igal juhul nüüd on olemas! Pikk ootus, mil peegelkaamerate maailma valitsejad Canon ja Nikon oma kauaoodatud täiskaadersensoriga hübriidkaameratega välja tulevad, on saabunud ning jääme põnevusega ootama, mida need kaamerad ka päriselus suudavad.
Poelettidele jõuavad esimesed eksemplarid käesoleva 2018. aasta oktoobri keskpaigas.
Allikas: Canon
(536)
- 30,3-megapiksline täiskaader CMOS sensor
- Dual Pixel CMOS teravustamissensor
- 3,1" kallutatav & pööratav LCD puuteekraan
- 4K UHD 3840 × 2160 30p videosalvestus
- Integreeritud WiFi ja Bluetooth ühendus
- 30,3-megapiksline täiskaader CMOS sensor
- Dual Pixel CMOS teravustamissensor
- 3,1" kallutatav & pööratav LCD puuteekraan
- 4K UHD 3840 × 2160 30p videosalvestus
- Integreeritud WiFi ja Bluetooth ühendus
Kommentaarid