Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Adobe lansseeris uue Photoshop CC versiooni ning lisas mitmeid uuendusi

photoshop-cc-2015-5-avang

Creative Cloud ajastul, mis praegu Adobel käimas, ei ole väga suuri programmiuuendusi ette nähtud. Senised uuendused on olnud pigem täiendused funktsionaalsuse osas – üks või teine tööriist lisatud ja muudetud, kuid mitte uue programmi väljastamine. 20. juunil tehti järgmine suur samm Photoshop CC evolutsioonis ning tutvustati programmi suurt uuendust versioonitähisega 2015.5. Lisaks uuele Photoshop CC uuele versioonile tehti muudatusi kogus Creative Cloud platvormis, kuid teistesse rakendustesse me täna väga süvenema ei hakka.

Esiteks osutame elevandile keset tuba – Photoshop CC 2015.5 on ikkagi täiesti uus programm ikoonide taga. Selle rakenduse koodi kirjutati suures mahus ümber, misttõttu on olulisel määral paranenud Photoshop CC kiirus ja reageerimine. See omakorda tähendab ka tõsiasja, et paljud laiendusprogrammid (pluginad) tuleb Photoshop CC 2015.5 jaoks uuesti paigaldada. See ei ole tegelikult üldse keeruline – ma kasutasin kõige lihtsamat varianti ning tegin otsetee (shortcut) vanema versiooni laienduste kaustas olevatele kaustadele. Niimoodi sai koheselt tööle ka näiteks Google poolt tasuta jagatav Nik Collection laiendused.

Tulles tööriistade uuenduste juurde – väga mugavaks on tehtud fotode ümberkadreerimine ning horisondi sirgeks tõmbamine – Content-aware crop ehk sisutundlik lõikamine täidab automaatselt valged alad foto ümber. See omakorda säästab aega content-aware fill, clone stamp ja muude tööriistade nurka viskamisel, kuna see tehakse esimeses sammus juba automaatselt. Adobe sõnul on content-aware crop tööriista algoritmid teistsugused võrreldes vana täitefunktsiooniga, tagades täpsema töö. Mis mis veel olulisem – algoritmide töö on nüüd kuni 4× kiirem varasemast, tehes andmeintensiivse töö vähem aeganõudvaks.

content-aware-crop

Täiesti uus Selection and Masking Space on nagu Refine Edge tööriist steroididel. Kasutajal on mugavus teha eelnevalt valik ükstapuha millise tööriistaga – laisa inimese magic wand, nurgelise polygonal lasso või täpse pen tool tööriistaga ning võtta Select & Mask töölaud ette. Peidetud on kõik üleliigne ning sa saad kohe seal valikut edasi muuta quick select, brush, lasso või refine edge brush tööriistaga. Tegelikult saab valikut teha kasvõi otse uude Select & Mask töölauale minnes ning seal nullist alustades – kõik vajalikud tööriistad on seal ju olemas.

select-mask-toolaud

Tõenäoliselt saab ülipopulaarseks uus Face-Aware Liquify tööriist. Liquify tööriist on selline veider tööriist, mida saab kergelt üle kasutada – see sisuliselt võimaldab foto teatud osi kokku lükata või laiali tõmmata, nagu see oleks valmistatud pehmest savist. Korpulentsest prouast saab kergelt teha saleda supermodelli või vastupidi. Igatahes, lisades näoosade tuvastuse tööriistale saab nägu kiirelt ja mugavalt muuta. Venita silmad suuremaks, pane modell naeratama, nägu peenemaks – kõik käib väga kiirelt ja mugavalt. Tööriista teeb eriliseks ka see fakt, et modell võib ka küljega kaamera poole olla – algoritmid leiavad ikkagi vajalikud osad üles.

content-aware-liquify

Lisaks fotograafidele on Photoshop mõeldud ka teistele artistidele. Uuendusena on lisatud ka fontide tuvastuse funktsioon – see saab aru enamus ladina tähestikus olevatest tekstidest ning ütleb, mis fonti pildil kasutatud. Kui sul endal seda arvutisse paigaldatud ei ole, saab visuaalselt sarnase kasvõi Typekit kaudu Photoshopile lisada. Mugav laiendus on ka fontide menüü kiirem töö, võimalus otsida ja sorteerida kirjastiile, lisada lemmikuid ja kuvada ka valitud kirjastiilile visuaalselt sarnased fondid. Teisisõnu – elu veel mugavam.

Ahjaa, oleks juba ära unustanud – peale talvist Healing Brush tööriistaga käkkimist on Adobe toonud vanad algoritmid tagasi – File -> Preferences -> Tools ning saad aktiveerida vana tööriista – kaovad ära need sibulakoorejooned ja muud hädad mis vahepeal esile kerkisid.

Eelpool kirjeldatud uuendused ei ole kõik, mis Photoshop CC programmile lisati – pikema kirjelduse tehtud uuendustest leiad juba Adobe lehelt.

Allikas: Photoshop CC “Mis uut” leht & Adobe Blog

(713)

Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Piltide alusel AC väljundpesad ei ole EU tüüp, kas müütegi ..."

Merike Linnamägi, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Väga hea ja filosoofiline ülevaade annab mõtlemisainet. kinkekaart Tänan ..."

Wolfgang, Fotokonkurss “Nauding”