Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Canon tutvustas uut peegelkaamerate lipulaeva – EOS-1D X Mark II

1dxmarkIIavang

Canon tutvustas eile oma uusimat peegelkaamerat – kauaoodatud EOS-1D X Mark II mudelit. See on peegelkaamera, mis on esmalt suunatud professionaalsetele spordi- ja loodusfotograafidele, kel esmaseks kriteeriumiks on kiiruse, jõudluse ning töökindluse parim kombinatsioon. Sellesse kaamerasse on loomulikult pakitud 2016. aasta lipulaevale kohased tehnoloogiad.

EOS-1D X Mark II keskmeks on täitsa uus 20,2 megapiksline CMOS sensor, mille tundlikkus on ISO 100 – 51200. Tundlikkust on laiendatav ISO 50 – 409600 ning sensorit on optimeeritud pakkumaks võimalikult väikest müra ka kõrge ISO’ga pildistades.

Kaameras on kasutusel kaks DIGIC 6+ pildiprotsessorit, mis võimaldavad sarivõtte kiirust kuni 14 kaadrit/sek. See on samal tasemel, kui esialgne EOS-1D X, kuid tänu CFast 2.0 kaardile saab JPEG fotosid teha piiramatul hulgal, RAW faile aga kuni 170 – 12 sekundi jooksul 14 kaadrit/sek. Juhul kui sest väheseks jääb – Live View režiimis surub selle kaameraga lausa 16 kaadrit ühte sekundisse.

Uus teravustamissüsteem koosneb 61 teravustamispunktist, millest 41 on rist-tüüpi punktid. Kõik teravustamispunktid töötavad kuni f/8 avaga objektiividega ning keskmised punktid ka -3 EV juures. Teravustamissensori kaadri kattuvus on samuti suurenenud – keskosas on lisandunud 8,6% kõrgusele, äärealadel lausa 24%. Uuendatud on ka valgusmõõtmise mehhanism – uus 360 tuhande piksliga RGB+IR sensor tuleb koos parendatud subjekti jälgimisega, sh näotuvastuse ja jälgimisega nii foto- kui videorežiimis.

Suureks uuenduseks on kaamerasisene Digital Lens Optimizer tehnoloogia, mis võimaldab kaamerasiseselt korrigeerida töö käigus,  sisuliselt viiviseta, objektiivi optikast tulenevad vead. See on esimene Canoni kaamera, mis parandab vinjeteerumise, geomeetrilised moonutused, kromaatilise aberratsiooni ning difraktsiooni. Need on asjad, mida seni oleme harjunud tegema järeltöötluses, kuid näiteks spordifotograafile, kel iga sekund arvel, on see suureks ajavõiduks.

EOS-1D X Mark II videosalvestus on tõstetud 4K peale – M-JPEG koodekiga kuni DCI 4K  4096 × 2160 pikslit, 60/50 kaadrit/sek. M-JPEG koodek teeb imelihtsaks ka videost üksiku kaadri fotona salvestamise. FullHD video (1920×1080) salvestamisel saab kasutada kuni 120 kaadrit/sek kaadrisagedust. Kaameral, loomulikult, on ka välise mikrofoni sisend ning kõrvaklappide väljund. Kahjuks ei ole kaamerasisest focus peaking või zebra funktsionaalsust – need on nähtavad ainult välist videosalvestajat kasutades – 1080p režiimis. Dual Pixel AF samas võimaldab pideva teravustamise ka Live View režiimis ning videosalvestuse ajal.

Kaamera on varustatud ka sisemise GPS mooduliga ning e-kompassiga, et salvestada täpselt fotode tegemise asukoht ja täpne kellaaeg. Kaamera tagaküljel olev 3,2″ ekraan on küll puutetundlik, kuid selle funktsionaalsus piirdub teravustamispunkti valikuga Live View režiimis.

Canoni lipulaevale kohaselt on kaamera kere magneesiumsulamist ning ilmastikukindla disainiga, sobides sedasi kasutamiseks ka ekstreemsemates tingimustes.

6571880879

1605918143

6475433741

6636167933

6530585248

8028981500

 

 

 

Täpset hinda Euroopas veel ei oska avaldada, kuid teisel pool suurt lompi on see 5999 USD.

 

Canon pressiteade

Canon esitleb täna esmakordselt uut EOS-1D X Mark II peegelkaamerat. EOS-1D X Mark II seab uue taseme kiiruses – pildistades 14 kaadrit sekundis (fps), sellel on AF/AE jälgimine ja 16 fpsLiveView režiim.
EOS-1D X Mark II on loodud EOS-1D X kaameraid kasutavate fotograafide tagasiside põhjal ning sellel on uus 20,2 MP täiskaader CMOS sensor, uus Al Servo AF III+ ja 4K videojäädvustus kuni 60p.

Kaameral on lai ISO valik – 100 kuni 51200, laiendatav 50-lt kuni 409600ni. Sellega on EOS-1D X Mark II kaamera parim kõikides valgustingimustes, alates väga valgest kuni peaaegu pimedate keskkondadega.

Kaameral on täiustunud 61 punktiga AF süsteem koos 41 risttüüpi AF punktidega, mis katab laiendatud ala ja teravustab nõrgas valguses kuni -3EV. Valitud pikenduste ja telefoto-objektiividega pildistamisel pakub uus AF süsteem esimest korda ka f/8 AF tuge kõigi 61 punktiga. Koos Canoni populaarse pro sarja AF tehnoloogiate EOS iTR ja AF Case sätetega sisaldab EOS-1D X Mark II ka uut Al Servo AF III+, mis parandab jälgimistundlikkust kohtades, kus subjekti liikumised võivad toimuda.

Kõrvuti AF süsteemiga on kaameral ka uus 360k RGB+IR mõõtesensor, mis tagab täpse säri ja parema subjekti tuvastuse. FlickerDetection, mis algselt võeti kasutusele EOS 7D Mark II kaamera juures, tagab stabiilsed tulemused ka kunstvalgustuse puhul.

EOS-1D X Mark II kaamera suudab pildistada 14 kaadrit sekundis AF/AE jälgimisega ja RAW formaadis. Võimalik on pildistada ka 16 fps LIveView režiimil AF-ta. Uue CFast 2.0™ kaardiga suudab kaamera teha piiramatu hulga JPEGsid või 170 RAW faili püsiva kiirusega pildistamisel.

EOS-1D X Mark II on hetkel kõige kaasaegsem EOS DSLR sarja kaamera, osaliselt tänu uuele Dual“DIGIC 6+” protsessorile, mis tagab sensori suure pildimahu kiire töötlemise. Täiustatud peeglikonstruktsioon kasutab uut kettaajamist, et täiustada kiiret pildistamist peegli minimaalse vibratsiooni või häälega.

EOS-1D X Mark II kaameral võimaldab filmitegijatel filmida 4K (4096×2160) erinevate kaadrisagedusega kuni 60 fpsCFast 2.0™ kaardile. Samuti võimaldab see teha täis HD filme (1920x1080p) 120fps kiirusel, mis on ideaalne aeglase videosalvestuse jaoks. 60fps kiirusega tehtud 4K filmi otsustavaid hetki on võimalik eraldada suure resolutsioonilise 8.8 MP kaadrina, andes teile üha suurema kontrolli jäädvustuse iga hetke üle.

Filmitegijad võivad nautida kiiret ja stabiilset AF 4K ja täis-HD filmis tänu Canoni DualPixel CMOS AF tehnoloogia ja MovieServoAF-le, samal ajal kui LCD puutepaneel võimaldab videote jäädvustamisel kiiresti valida AF punkte.

Sisseehitatud GPS salvestab pildistamise asukoha EXIF andmetena, võimaldades sel viisil täpselt arvestust pidada piltide üle. Nii Etherneti LAN kui SuperSpeed USB 3.0 ühendus annavad võimaluse pilte jagada kas läbi FTP või otse arvutisse. Lisaks toetab uus WFT-E8 juhtmevaba failiedastaja[i] kiiret 802.11ac (5 GHz sagedusala) standardit.

EOS disainipärandit esindaval EOS-1D X Mark II kaameral on täiustatud käepide ja lülitid, mis tagavad parema operatiivsuse ja käsitsemismugavuse, ning selle ilmastikukindlus muudab kaamera igasuguste elementide suhtes vastupidavaks, olles ideaalne välistingimustes pildistamiseks. Intelligent Viewfinder II funktsioon tagab umbes 100% vaatevälja koos pildiinfo elektroonilise katvusega, mis tähendab, et teil pole kunagi vaja pildiotsingust eemale vaadata.

EOS-1D X Mark II põhiomadused:

  • Erakordne pildikvaliteet
  • Teravad kujutised AF täpsusega
  • Suur kiirus ja usaldusväärsus
  • Täiustatud 4K videojäädvustus
  • Kiire pildiväljund ja -haldus

(1710)

Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Piltide alusel AC väljundpesad ei ole EU tüüp, kas müütegi ..."

Merike Linnamägi, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga